Magia Kaukazu - Przygody4x4

Brak miejsca na tą wyprawę z Przygody4x4

Gruzja - kraj bliższy niż sądzisz!

To niebotyczne ośnieżone szczyty Kaukazu, rozległe stepy, niedostępne prastare górskie wioski, śmiało poprowadzone górskie drogi, legendarne „wieże z kamienia” i skalne miasta. To kraj pełen średniowiecznych monastyrów, historycznych miejsc, słynący z produkcji doskonałych win i przepysznej lokalnej kuchni. A przede wszystkim ludzie, którzy wręcz kochają Polaków. To wszystko czeka na Ciebie na wyprawie Gruzja – Magia Kaukazu.

 

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym, jako pasażer w naszym samochodzie lub dolecieć samolotem na miejsce, gdzie czekać będzie na Ciebie samochód terenowy ze sprzętem biwakowym

 

Prowadzący:

MiłoszBeata

Termin: 15-28 sierpnia 2022*

* Termin wyprawy obejmuje okres na miejscu. Zalecamy opcję dolotu (i powrotu) samolotem do Gruzji i podróży wynajętym samochodem 4×4. Jeśli koniecznie chcesz jechać swoim samochodem – należy doliczyć minimum 3 dni na dojazd z Polski i 3 na powrót.

 


 

Długość: około 1800 km (po samej Gruzji) 

Trasa: przejezdna dla standardowego auta z napędem 4×4 (również duży SUV).
Zalecane opony AT.

Noclegi: w namiotach i hotelach (50/50)

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 9+1

 

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO GRUZJI

 

Dzień 1

Spotkanie z ekipami dojeżdżającymi swoimi samochodami, odbiór ekip przylatujących samolotem, transfer do hotelu. W pierwszym dniu przewidzieliśmy dla Was zorganizowane zwiedzanie Tbilisi z przewodnikiem, a po obiedzie czas wolny. W zabytkowym centrum miasta zobaczycie m.in. wspaniałą katedrę Sioni i górującą nad miastem twierdzę Narikala.  Jeszcze tego samego dnia czeka na nas wyśmienita kolacja, podczas której posłuchacie gruzińskiej muzyki i zobaczycie narodowe gruzińskie tańce. A może potem skusicie się na relaksującą kąpiel w zabytkowych tbiliskich łaźniach?

 

Dzień 2

Ruszamy ku jednej z największych atrakcji Gruzji – do skalnego monastyru David Gareji położonego na granicy z Azerbejdżanem. Tu krajobraz zmienia się, dookoła falują suche stepy, gdzieniegdzie poprzecinane kolorowymi skałami, a z punktu widokowego nad klasztorem rozciąga się bezkresna panorama. Odwiedzimy też legendarny już bar „Oazis” w Udabno, prowadzony przez Polaków. Końcówkę dnia przeznaczymy na offroadowy przejazd po stepach południowej Kachetii. Dopełnieniem wieczoru będzie obóz z dala od cywilizacji, na brzegu meandrującej rzeczki i obowiązkowe ognisko.

 

Dzień 3

To będzie dzień pełen niesamowitych widoków oraz wrażeń dla kierowców – 100% offroadu. Bezdrożami wzdłuż granicy z Azerbejdżanem ruszamy na sam wschód Gruzji, do parku narodowego Vashlovani, aby podziwiać niesamowity krajobraz badlandów – skał wyrzeźbionych przez okresowe rzeki. Przejedziemy przez stepy, półpustynie, wyschnięte koryta, głębokie kaniony a nawet brody. Nasz obóz rozbijemy w bardzo nietypowym miejscu, ale to… niespodzianka!

 

Dzień 4

Dzień rozpoczniemy znów od abstrakcyjnych widoków parku narodowego Vashlovani. Następnie udamy się do gruzińskiego miasta miłości – malutkiego i uroczego Sighnagi. Po leniwym popołudniu czeka Was jeszcze supra oraz kolejne spotkanie z gruzińskim śpiewem i tańcem.

 

 

Dzień 5

Dziś Kachetia – kraj wina. Wraz z miejscowym przewodnikiem – znawcą wina – odwiedzimy kilka lokalnych winiarni, zobaczymy proces tworzenia tego szlachetnego trunku, a przede wszystkim będziemy kosztować różne jego odmiany. Trasa „szlakiem wina” zaprowadzi nas również do najstarszego w Gruzji monastyru. Na obiad skosztujecie tradycyjnych szaszłyków.  Kolejny nocleg w Sighnagi.

W tym dniu poruszamy się wynajętym busem.

 

Dzień 6

Tego dnia dotrzemy do najlepszej części gruzińskiego Kaukazu, czyli Tuszetii. To najtrudniej dostępna kraina, znana z rozlicznych wiosek, w których zachowała się oryginalna średniowieczna zabudowa, złożona m.in. z charakterystycznych kamiennych wież – symbolu tego kraju. Już sam dojazd do Tuszetii przez przełęcz Abano (ponad 2800 m n.p.m.) stanowi niesamowite przeżycie. Ta wąska droga z niezliczoną ilością zakrętów, w wielu miejscach wykuta w skale, wije się po stromych stokach i przekracza głębokie górskie kaniony. 

 

Dzień 7

Dzień spędzimy w Tuszetii. Dojedziemy tam, gdzie kończą się drogi, gdzie jeszcze kilkanaście lat temu nie można było dojechać nawet samochodem terenowym! 

 

Dzień 8

Nie ma innego wyjazdu z Tuszetii jak ta sama, niesamowita górska droga przez przełęcz Abano. Raz więc jeszcze nasycimy oczy widokami ośnieżonych szczytów Kaukazu nim na dobre opuścimy te surowe rejony.

 

Dzień 9

Ruszamy do Mcchetty – starej stolicy Gruzji. W zabytkowym centrum tego starego miasteczka zobaczycie m.in. katedrę Sveti Cchoweli – „gruziński Watykan”. Następnie odwiedzimy najstarsze gruzińskie skalne miasto – Uplitsikhe. Popołudnie upłynie nam na transferze do Kutaisi – stolicy zachodniej Gruzji. 

 

Dzień 10

Po śniadaniu wspólnie pojedziemy do znanej ze wspaniałych nacieków Jaskini Prometeusza z podziemną rzeką. Pospacerujecie zawieszoną nad przepaścią kładką w kanionie Okatse lub (w zależności od czasu) odwiedzimy uroczy kanion Martvili, a dopełnieniem dnia będzie supra, podczas której zapoznamy Was z kolejnymi specjałami gruzińskiej kuchni.

 

Dzień 11

Dzień rozpoczniemy od wizyty na kolorowym bazarze w Kutaisi, gdzie dokonamy zakupów. Następnie udamy się w góry Małego Kaukazu, niezwykle widokową drogą terenową przez przełęcz położoną na wysokości ponad 2000 m n.p.m..

 

Dzień 12

Zaczynamy od zwiedzania zamku w Akhaltsikhe, a następnie ruszymy na wschód, kanionem rzeki Kury, aby zobaczyć największe gruzińskie skalne miasto – Vardzię. Zwiedzanie rozległych podziemi oraz obiad wypełni popołudnie. Vardzię opuścimy widokową drogą i udamy się w Góry Samsari, gdzie czeka pełna pięknych widoków offroadowa jazda. Poruszać się będziemy po bezkresnych łąkach pomiędzy potężnymi stożkami wygasłych wulkanów. Biwak rozbijemy nad jednym z jezior w okolicy nazywanej „gruzińską Mongolią”.

 

Dzień 13

 Wracamy do Tbilisi. Raz jeszcze będziecie mogli pospacerować po urokliwym centrum tego miasta, ochłonąć nieco po dwóch tygodniach pełnych niesamowitych wrażeń. Zjemy wspólnie ostatnią gruzińską kolację, 

 

Dzień 14

I to już koniec! Ekipy „samolotowe” czeka transfer na lotnisko i wylot.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

3500 zł za auto

z 2 osobami
+ 150 zł za każdą kolejną osobę


Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Występy zespołu muzycznego i grupy tanecznej
 • Wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem po Tbilisi
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia, restauracji, supr
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje (np. łaźnie, wycieczkę „winną”)

Dla osób jadących wynajętym autem

3500 zł za auto

z 2 osobami
+ 150 zł za każdą kolejną osobę

+ 1000 euro za wynajem samochodu i sprzętu


 

Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z kompletnym sprzętem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Transfer z i na lotnisko
 • Występy zespołu muzycznego i grupy tanecznej
 • Wycieczkę z polskojęzycznym przewodnikiem po Tbilisi
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia, restauracji, supr
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje (np. łaźnie, wycieczkę „winną”)
Pozostałe koszty Przelot ok. 800-1500 zł; paliwo w Gruzji ok. 3 zł/litr; wyżywienie – jak w Polsce lub taniej; noclegi w hotelach – do 35€/osobę/noc; obiad w restauracji – 5-10€; supra - ok. 15€; całodniowa wycieczka "winna" - 50€ za osobę dorosłą;

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje