Nie tylko pustynia - wycieczka Oman 4x4 off road - Przygody4x4

OMAN - to jeden z najpiękniejszych regionów na Bliskim Wschodzie.

To otwarty dla turystów, bezpieczny i niezwykle gościnny kraj, w którym nowoczesność przeplata się z tradycją.

 

Zobacz bezcenne zabytki z różnych epok, poczuj na własnej skórze słońce pustyni, podziwiaj jedne z największych wydm na świecie, zanurz się w krystalicznych górskich potokach i naturalnych basenach, przejedź najbardziej widokowymi drogami Półwyspu Arabskiego, spaceruj wąskimi ścieżkami nad Wielkim Kanionem Arabii, skosztuj tradycyjnych potraw, a na koniec popływaj w Oceanie Indyjskim.

A to tylko część atrakcji, jakie przygotowujemy dla Ciebie na wyprawie OMAN – nie tylko pustynia!

Termin: 27.12.2024 - 7.01.2025

Długość: około 1800 km

Noclegi: 5 noclegów w hotelach, 6 w namiotach „pod gwiazdami”!

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 9+1

Dolot i powrót samolotem Warszawa – Muscat – Warszawa. Poruszamy się samochodami terenowymi wynajętymi na miejscu.

 

Prowadzący:

   Marcin

Co czeka Cię na wyprawie do Omanu

 

 

dzień 1

Przylot do Muscat, transfer do hotelu, odpoczynek, pierwsza wspólna kolacja.

 

dzień 2

W tym dniu zobaczymy m. in. Meczet Sułtana Kabusa z drugim co do wielkości dywanem na świecie. Będzie okazja do zakupów na niezwykle malowniczym starym bazarze w zabytkowej dzielnicy portowej Mutrah oraz posmakowania omańskiej kuchni. Na biwak zjedziemy na jedną z malowniczych plaż nad oceanem.

 

dzień 3

Idziemy na trekking po Wadi Shab, który stanowić będzie połączenie spaceru, pływania oraz brodzenia w krystalicznie czystym potoku wśród niebotycznych skalnych ścian tego kanionu. Wieczorem zawitamy do ośrodka edukacyjnego w rezerwacie ogromnych żółwi morskich, gdzie w asyście miejscowego przewodnika będziemy podglądać te ciekawe zwierzęta. Nocleg w hotelu.

 

dzień 4

Wschód słońca na plaży? Jeśli tylko znajdą się chętni… Po śniadaniu ruszamy w kierunku wielkiej omańskiej piaskownicy – Wahiba Sands. Drogę dojazdową umilać nam będą również odcinki offroadowe prowadzące m.in. suchymi korytami okresowych rzek. Biwak wśród ciągnących się przez wiele kilometrów potężnych wydm.

 

dzień 5

Kontynuujemy zabawę samochodami w wielkiej piaskownicy Wahiba Sands. Tutaj poczujecie, że piasek piaskowi nierówny i poznacie prawdziwe oblicze pustyni. Wieczorem powitamy wspólnie na pustyni Nowy Rok.

 

dzień 6

Dziś zobaczymy kilka kolejnych krajobrazowych ciekawostek Omanu – śnieżnobiałe „cukrowe wydmy”, zupełnie płaskie obszary nadmorskich szottów, różnorodne formacje skalne. Będzie też okazja do ekscytującej jazdy po płaskiej jak stół plaży oraz do kąpieli w oceanie.

dzień 7

Tego dnia wracamy „do cywilizacji”. Nie będzie łatwo, najpierw czeka nas wiele kilometrów hamady (pustyni kamienistej), a następnie długa trasa do Nizwy, trzeciego co do wielkości miasta Omanu. W Nizwie odpoczniemy w hotelu po trudach ostatnich „pustynnych” przygód.

 

dzień 8

W zabytkowym centrum Nizwy zwiedzimy potężny fort, muzeum historyczne oraz klimatyczny bazar, na którym można nabyć m. in. tradycyjne wyroby tutejszych rzemieślników. Po obiedzie zwiedzimy równie ciekawy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, fort w Bahli. Na nocleg wjedziemy do drugiego pod względem głębokości kanionu w Omanie – Wadi Tanuf.

 

dzień 9

Dziś odwiedzimy „żywe muzeum” w miejscowości Al Hamra. Wjedziemy też do najgłębszego wadisu Omanu – Wadi Nakhr. To wyjątkowej urody trasa offroadowa prowadząca pomiędzy potężnymi głazami wzdłuż koryta okresowej rzeki. Następnie ruszamy w kierunku Jabal Shams, najwyższego szczytu Omanu. Nocleg w arabskim campie w wygodnych namiotach (łóżko, prywatna łazienka).

 

dzień 10

Rozpoczynamy dzień od kilkugodzinnego trekkingu wąskimi, skalnymi półkami nad ponadkilometrowej głębokości Wadi Nakhr, zwanym też Wielkim Kanionem Arabii. Zapierające dech w piersiach górskie widoki oraz wizyta w tajemniczej, zawieszonej nad przepaścią, opuszczonej wiosce As Sab, z pewnością dostarczą Wam wielu emocji. Jednak nie będzie to koniec widoków. W tym dniu czeka nas jeszcze podróż na drugą stronę Gór Hadjar, do słynnej doliny Wadi Bani Awf.

 

dzień 11

Kontynuujemy przejazdy widokowymi fragmentami  gór Hadjar. Przejedziemy górną część ogromnego Wadi Bani Awf, poruszać się będziemy wadisami oraz wąskimi, wykutymi w skalnych ścianach górskimi drogami. Ostatni nocleg spędzimy już w hotelu w Muscat. 

 

dzień 12

Transfer na lotnisko i lot do Polski.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących wynajętym autem

2590 EURO od osoby

przy 2 osobach w aucie

2290 EURO od osoby

przy 3 osobach w aucie

1990 EURO od osoby

przy 4 osobach w aucie

 w sprawie zniżek dla dzieci prosimy o kontakt


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez polskiego przewodnika
 • Opieka organizatora 24 h
 • Wynajem samochodu terenowego z najwyższym pakietem ubezpieczenia
 • 4 noclegi w hotelach (ze śniadaniami, 3 kolacje)
 • 1 nocleg w arabskim campie (ze śniadaniem i kolacją)
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów i muzeów
 • Wstęp do rezerwatu żółwi Ras Al Jinz
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki
 • Ubezpieczenie KL/NW 
 • Obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena  nie obejmuje:

 • przelotu (ok. 4000 zł od osoby)
 • paliwa (ok. 2000 zł na auto)
 • wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek) i zakupów spożywczych

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje