Góry, jaskinie, terenówki - Przygody4x4 - Offroadowe podróże 4x4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Odkryj nieznane oblicze Bułgarii

Poznaj niecodzienne atrakcje tego ciekawego kraju. Wraz z doświadczonym przewodnikiem zmierz się z bezdrożami  bułgarskich gór i podziwiaj najpiękniejsze widoki, których próżno szukać w znanych nadmorskich kurortach. Niczym nie skrępowana jazda po połoninach, ochłoda przed skwarem w ogromnej jaskini, urokliwe zabytkowe wioski, a do tego gościnni ludzie, którzy przyjmą Cię z otwartymi ramionami. Zasmakuj w niebanalnej kuchni i uracz się rakiją oraz najlepszymi bułgarskimi winami.
A na zakończenie wyprawy poczuj adrenalinę podczas profesjonalnie zorganizowanego raftingu!

To wszystko czeka Cię na wyprawie Bułgaria 4×4 – góry, jaskinie, terenówki!

 

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy ze sprzętem biwakowym!

 

Termin: 27.04 - 5.05* 2024

* Termin nie uwzględnia dojazdu i powrotu z Polski do Bułgarii. Należy do niego doliczyć po 1-2 dni.

 

Długość: około 1200 km.

Trasa: przejezdna dla standardowego auta z napędem 4×4 i reduktorem. Wymagane opony AT lub MT.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 3 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach

Maksymalna liczba aut: 10+1

Prowadzący:

   Michał

 

CO CZEKA CIĘ NA TEJ WYPRAWIE

 

 

dzień 1

Po spotkaniu udamy się na szybkie zakupy, a następnie odwiedzimy jaskinię Magura, w której zobaczymy prehistoryczne malowidła naskalne i piękne formy naciekowe. Następnie drogą terenową przejedziemy do punktu, gdzie podziwiając panoramę „skalnego miasta” przygotujemy obiad. Po posiłku odwiedzimy ruiny rzymskiej twierdzy w Belogradczyku. Końcówka dnia znów dostarczy offroadowych wrażeń. Całości dopełni biwak na leśnej polanie i obowiązkowe ognisko.

 

dzień 2

Dziś dużo offroadu. Rozpoczynamy od przejazdu przez niskie przedgórza Starej Płaniny, aby dotrzeć aż na 2000 m n.p.m. (jeśli warunki śniegowe pozwolą). Do wieczora poruszać się będziemy po rozległych połoninach. Biwak w górach zapewne przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom natury.

 

 

 

 

dzień 3

To będzie długi dzień pełen wrażeń. Dwukrotnie przejedziemy przełomowymi odcinkami doliny rzeki Iskyr, podziwiając wysokie na kilkaset metrów skały na jej brzegach. Rzucimy okiem na Park Narodowy Wraczański Bałkan, wejdziemy do ogromnej jaskini Prochodnej, znanej z naturalnych „okien” w stropie. 

 

dzień 4

W tym dniu zobaczymy jeden z symboli Bulgarii – jaskinię Devetaską, znaną z ogromnych łuków skalnych. Następnie czeka nas spacer do urokliwych Wodospadów Kruszyńskich. Na nocleg zjedziemy do hotelu przy przepięknej, zabytkowej wioski Bozenci.

dzień 5

Leniwy poranek upłynie na spacerach pośród uroczej zabudowy rezerwatu architektonicznego Bozenci. Następnie oglądniemy skansen w Etyrze oraz niezwykłą budowlę na szczycie Buzłudży, zwaną „bułgarskim ufo”. Biwak rozbijemy w lesie u stóp Starej Płaniny.

 

dzień 6

Rozpoczniemy offroadowo. Krętą górską drogą udamy się pod wysoki na 70 m wodospad Kademlia. Po przejechaniu kolejnych kilometrów serpentyn, opuścimy ostatecznie Starą Płaninę, by przemieścić się w kolejny masyw górski – Rodopy. Odwiedzimy malowniczo zlokalizowane pozostałości twierdzy Asenovgradzkiej. Nocleg w pensjonacie w zabytkowej wiosce, w którym na kolację każdy będzie mógł zamówić jakieś lokalne danie, a na deser wino i obowiązkową rakiję.

 

dzień 7

Rodopy to malownicze góry, wręcz stworzone do offroadu. Dlatego kolejne 2 dni poświęcimy na poznawanie licznych ciekawostek krajobrazowych, takich jak „Cudowne Mosty” – wapienne formacje skalne, tworzące naturalne mosty i jaskinie. Czeka nas również kilka trudniejszych odcinków terenowych. Wieczorem kolejny biwak w górach, ognisko, rakija.

 

dzień 8

Kolejny dzień eksploracji Rodopów. Dotrzemy na oferujący rozległą panoramę viewpoint nad wioską Jagodina.  Po przejechaniu wielu kilometrów oraz niezliczonej ilości zakrętów późnym wieczorem dotrzemy do maleńkiego miasteczka Melnik – stolicy bułgarskiego wina. Nocleg w pensjonacie.

 

dzień 9

Po śniadaniu odwiedzimy jedną z miejscowych winiarni i zdegustujemy produkowane w niej słynne melnickie wina. Następnie udamy się na północ by w asyście profesjonalistów spłynąć wieloosobowymi pontonami po rwącej rzece – a więc rafting! Późnym popołudniem oficjalnie zakończymy wspólny wyjazd.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

 

Koszty

Dla załóg jadących własnym autem

2750 zł

za auto z 2 osobami
+ 200 zł za każdą kolejną osobę


Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje

Dla załóg jadących wynajętym autem

2750 zł

za auto z 2 osobami
+ 200 zł za każdą kolejną osobę

500 zł / dobę za wynajem auta


Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z wyposażeniem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW
 • Obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
POZOSTAŁE KOSZTY (PAKIET): 3 noclegi w hotelach ze śniadaniami, 3 wspólne kolacje, wejście do jaskini Devetaskiej, twierdzy Belogradzkiej, twierdzy Asengradzkiej, do Monastyru Baczkowskiego, na teren rezerwatu Wodospady Kruszyńskie, do skansenu Etyr, degustację wina w Melniku oraz wszystkie płatne parkingi - 250 EURO od dorosłych i młodzieży oraz 170 EURO od dzieci 4-12 lat. Rafting - 35 EURO.

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje