południe - perła Bałkanów - Przygody4x4 - Offroadowe podróże 4x4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Albania - Kraj Orłów

Maleńki, ale jakże malowniczy rejon, w którym góry wyrastają z morza niczym wysokie twierdze. Na niewielkim terytorium tego młodego państwa widoczne są zarówno wpływy kultury greckiej, rzymskiej, tureckiej, jak i wczesnochrześcijańskiej. A wszechobecne bunkry – pozostałość niedawnego reżimu – na stałe wpisały się w krajobraz „bałkańskich wrót”. W Albanii czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki, górskie drogi, urocze plaże, pyszna kuchnia, gościnni mieszkańcy, pozostałości antycznych kultur oraz wielka przygoda 4×4!

 

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy ze sprzętem biwakowym!

 

 

 

Termin: 11-18* sierpnia 2023

* Termin nie uwzględnia dojazdu i powrotu z Polski do Albanii.
Należy do niego doliczyć po 1-2 dni.

Długość: około 600 km (po samej Albanii)

Trasa: przejezdna dla standardowego auta terenowego z napędem 4×4 i reduktorem.
Wymagane opony AT lub MT.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 2 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 8+1

Prowadzący:

   Bartek

 

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO ALBANII

 

Dzień 1

Po spotkaniu wspólnie przekraczamy granicę z Albanią. Jedziemy od razu w góry, aby rozkoszować się rozległymi widokami na Jezioro Ochrydzkie i masyw Galicicy. Większą część dnia jeździmy drogami terenowymi. Dotarcie na biwak nie będzie łatwe, ale urocze miejsce noclegu wynagrodzi Wam trudy pierwszego dnia.

 

Dzień 2

Rozpoczynamy oczywiście offroadem. Następnie szybkie zakupy i krótkie zwiedzanie Korczy. Całe popołudnie to kolejne trasy terenowe oraz widokowy przejazd malowniczą doliną rzeki Devoll. 

 

Dzień 3

Najpierw udamy się na trekking wąwozem Holtes. Z tego spaceru na pewno nie wrócicie „suchą nogą”. Nagrodą będzie lunch z lokalnymi daniami. Mamy nadzieję, że w tym dniu dopisze pogoda, ponieważ czeka Was również wjazd na bardzo widokowe punkty a potem długa wspinaczka na przełęcz, gdzie rozbijemy obóz i zapalimy ognisko.

 

Dzień 4

Pierwszą część dnia spędzimy przedzierając się przez kolejne offroadowe trasy. Prostą ale widokową trasą dotrzemy też na szczyt świętej góry Bektaszytów – Tomorri. Wieczorem zawitamy do Berat – wpisanego na listę UNESCO „miasta tysiąca okien”. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Do południa czas na zwiedzanie Berat. Następnie dotrzemy do kanionu Osumi. Będziemy podziwiać jego stumetrowe skalne ściany, a nad brzegiem rzeki urządzimy „piknik z kąpielami”. W tym dniu czeka nas jeszcze wizyta w „najmniejszym barze świata” i kolejna wieczorna integracja. 

 

Dzień 6

Kolejne kilometry górskich tras doprowadzą nas do nieopodal znanych ciepłych źródeł w górach Pindos. Zanim sprawdzimy dobroczynną moc tutejszej kąpieli,  spojrzymy w dół z wijącej się nad urwiskami Kanionu Langarica wąskiej, terenowej trasy. Nocna kąpiel pod gwiazdami powinna również przypaść Wam do gustu.

 

 

Dzień 7

Rano ruszamy na krótki trekking kanionem Langaricy. Następnie dotrzemy do kolejnej „perełki” wpisanej na listę UNESCO – Gjirokastry, miasta Envera Hodży, nazywanego „miastem tysiąca schodów”. Będzie czas na zakup oryginalnych pamiątek wyrabianych przez miejscowych rzemieślników oraz skosztowanie lokalnych dań w jednej z wielu restauracji. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 8

Do południa wraz z polskojęzycznym przewodnikiem zobaczycie jeszcze kilka najważniejszych miejsc w tym zabytkowym mieście.  Następnie… teren, góry, kolejne widoki i biwak. Będą koryta okresowych rzek, kaniony, wąskie trawersy, kamieniste drogi przez płaskowyże krasowe, a to wszystko w otoczeniu zmieniających się krajobrazów! Wieczorem zakończymy naszą wyprawę na uroczej plaży nad Adriatykiem. 

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla załóg jadących własnym autem

2500 zł

za załogę 2 osobową
+ 200 zł za każdą kolejną osobę

 


Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ewentualnych wymaganych testów COVID

Dla załóg jadących wynajętym autem

2500 zł

za załogę 2 osobową
+ 200 zł za każdą kolejną osobę

 

500 zł / dobę za wynajem auta


Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z wyposażeniem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ewentualnych wymaganych testów COVID

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje