szlakiem wina i tradycji - Przygody4x4 - Offroadowe podróże 4x4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Mołdawia - mały, ubogi, ale piękny kraj słynący z wina, monastyrów i klimatów sprzed lat.

Odkryj światowej klasy atrakcje. Dotrzyj bezdrożami do miejsc nieznanych z przewodników. Doświadcz nowych smaków. Ciesz się niewygórowanymi cenami i brakiem wszechobecnej komercji.
Za dnia będziemy wspólnie eksplorować tą niezwykłą krainę, a wieczorami będziemy się raczyć miejscowymi daniami i winami. Czekają na Ciebie również miejsca znane z polskiej historii – Kamieniec Podolski i Chocim.

 

To krótka, pełna atrakcji, wrażeń i smaków wyprawa, na której nie może Cię zabraknąć!

 

Na tą wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy!

Termin: 10-17 kwietnia 2022

Długość: około 1600 km (z dojazdem)

Trasa: przejezdna dla standardowego auta z napędem 4×4 i reduktorem. Zalecane opony AT.

Noclegi: w hotelach i w namiotach / samochodach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 10+przewodnik

Prowadzący:

Krzysztof Oleksiak - Przygody4x4Krzysiek

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO MOŁDAWII

 

 

dzień 1

Spotykamy się rano przed przejściem granicznym i po krótkiej odprawie wspólnie udajemy się w kierunku Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Dotrzemy tam wieczorem.

 

dzień 2

Do południa będzie czas na zwiedzanie potężnej twierdzy. Następnie wyruszymy w kierunku granicy z Mołdawią. Po drodze zobaczymy jeszcze kolejne miejsce znane z polskiej historii – zamek Chocim położony malowniczo nad Dniestrem. Po wjeździe do Mołdawii pojedziemy na biwak. Obowiązkowe ognisko!

 

dzień 3

To będzie długi dzień, który spędzimy głównie na łatwej, offroadowej włóczędze po zachodniej Mołdawii. Będą liczne brody, wąwozy, malownicze meandrujace doliny, „kurzące” szutrówki. Czeka nas też tranzyt w kierunku stolicy kraju.

 

dzień 4

Jedziemy do Milesti Mici – największego na świecie kompleksu podziemi, w których produkuje się i składuje wino. Jest to wyjątkowa atrakcja, ponieważ podziemia będziemy zwiedzać jeżdżąc przez tunele swoimi samochodami! Po obiedzie w klimatycznej restauracji serwującej lokalne przysmaki jedziemy w teren – w końcu to wyjazd offroadowy. Przez lasy i błota dotrzemy na biwak.

 

dzień 5

Rano udamy się w kierunki Cricovej, gdzie zwiedzimy drugie co do wielkości na świecie podziemne piwnice winne. Następnie terenowymi drogami biegnącymi wzdłuż głębokiej doliny rzeki Raut dojedziemy do kompleksu historyczno-archeologicznego Orchei Vechi, gdzie zobaczymy zabytkową wieś oraz wyjątkowo malowniczo położony skalny monastyr. Na koniec dnia zawitamy do wioski Butuceni, gdzie w klimatycznej agroturystyce znów raczyć się będziemy lokalnymi domowymi przysmakami kuchni mołdawskiej.

 

dzień 6

Domowe mołdawskie śniadanie i w drogę. Skierujemy się do skalnego Monastyru Tipowa wykutego w wysokim brzegu Dniestru. Jeśli akurat popada deszcz – dojazd może okazać się nie lada wyzwaniem! Po zwiedzaniu czas na obiad – oczywiście w małej wiosce i oczywiście składający się z lokalnych specjałów. Po obiedzie czekać nas będzie przejazd do doliny Dniestru, gdzie zostaniemy na biwak.

 

dzień 7

Ruszamy na północ wzdłuż meandrującego Dniestru. Następnie wizyta na twierdzy w Sorokach i obiad w lokalnej restauracji. Od tego momentu rozpoczynamy powrót przez północną Mołdawię, a zanocujemy już na Ukrainie – ponownie w hotelu w Kamieńcu Podolskim.

 

dzień 8

Ostatni dzień poświęcimy na powrót. Na terytorium Polski wjedziemy późnym wieczorem.

 

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

 

 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

1850 zł

za auto z 2 osobami
+ 150 zł za każdą kolejną osobę


Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa 
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy

Dla osób wynajmujących samochód

1850 zł

za auto z 2 osobami
+ 150 zł za każdą kolejną osobę

400 zł / dobę za wynajem auta


Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z wyposażeniem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa 
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy
Pozostałe koszty Paliwo – około 4zł/litr; winieta – 5€; wyżywienie – jak w Polsce lub taniej; noclegi w hotelach – do 35€/noc/osobę dorosłą; obiad w restauracji - 7 do 15€; opłaty za wstępy – w sumie ok. 80€/osobę;

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje