śladami Drakuli – majówka – Przygody4x4 – Offroadowe podróże 4×4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Profesjonalny przewodnik poprowadzi Cię sprawdzonymi, najpiękniejszymi drogami Rumunii.

Wspólnie pokonując trudności w terenie dotrzemy w miejsca, które dotychczasowi uczestnicy wyjazdów określali jednym słowem – niesamowite!  Gwarantujemy, że Rumunia, którą Ci przedstawimy będzie zaskakiwać i zachwycać każdego dnia.

Podziwiaj cuda rumuńskiej przyrody. Odkryj bezkresne połoniny, skalne wąwozy, podziemne rzeki i mroczne jaskinie. Skosztuj prawdziwej palinki, delektuj się smakami lokalnej kuchni.

Przeżyj 9 dni przygody na wyprawie Rumunia – śladami Drakuli.

 

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy ze sprzętem biwakowym!

 

Połącz wyprawę z późniejszą po Serbii! Sprawdź TUTAJ

 

Termin: 27.04 - 5.05 2019

Długość: około 1500 km (po samej Rumunii).

Trasa: przejezdna dla standardowego auta z napędem 4×4 i reduktorem. Opony AT lub MT.

Noclegi: W namiotach oraz w hotelach (3 noclegi).

Wyżywienie: miejscowych restauracjach

Minimalna liczba aut: 5
Maksymalna liczba aut: 11+1

Prowadzący:

Michał

Co Cię czeka na wyprawie do Rumunii

Dzień 1

Wyjazd z Polski. Do pokonania mamy około 600 km. Po drodze odwiedzimy „winną piwnicę” w rejonie Tokaj i posmakujemy węgierskiej kuchni. Późnym wieczorem, po krótkim odcinku terenowym dotrzemy na pierwszy biwak w górach.

Dzień 2

Rozpoczynamy terenem, aby przed południem dotrzeć do zabytkowej, położonej u stóp potężnej szeklerskiej skały, wioski Rimetea. Tu będzie można kupić pierwsze pamiątki. Wstąpimy też na ruiny zamku Torocsayów w Coltesti. Po przejechaniu kolejnych kilometrów – zarówno asfaltem jak i terenem – mijając liczne transylwańskie  warowne kościoły, dotrzemy do saskiej wioski Apold. Oczekiwać Was będzie kolacja, składająca się z regionalnych przysmaków przygotowanych przez mieszkańców tej wioski! Spożyjemy ją nie gdzie indziej, lecz właśnie na terenie warownego kościoła! Po kolacji pozostanie nam jeszcze kilkanaście kilometrów do hotelu w Sighisoarze.

Dzień 3

Do południa czas wolny, który warto poświęcić na zwiedzanie wspaniałej starówki w Sighisoarze, zwanej perłą Rumunii. Następnie udamy się do wpisanej na listę UNESCO wioski Biertan, z największym warownym kościołem w Transylwanii.
Klucząc pomiędzy uroczymi siedmiogrodzkimi wioskami zobaczymy też pozostałości opactwa w Carta. Przy odrobinie szczęścia historię tego miejsca opowie nam miejscowy pastor. Na kolację i nocleg zawitamy do kolejnego wspaniałego miasta Siedmiogrodu – Sibiu.

Dzień 4

Po krótkim spacerze po uroczej starówce Sibiu ruszymy zobaczyć Rapa Rosie – ciekawe skalne formy, wyrzeźbione przez wodę i wiatr, przypominające słynne skały w Kapadocji. Popołudnie upłynie nam na pokonywaniu terenowych dróg Gór Metaliferi, a zwieńczymy je oczywiście biwakiem z ogniskiem!

Dzień 5

Zjeżdżamy z Gór Metaliferi aby odwiedzić najstarszą w Transylwanii winiarnię oraz miasto-fortecę Alba Julia. Po obiedzie znów ruszymy zmagać się z trudnościami w terenie i znów zabiwakujemy w górach.

Dzień 6

Dziś zobaczycie charakterystyczne rumuńskie chaty o bardzo stromych słomianych dachach. Niektóre z nich mają ponad 200 lat! Większą część trasy przejedziemy w tym dniu terenem, wstąpimy do maleńkiego miasteczka górniczego Rosia Montana i pokonując kolejne pasma dojedziemy w góry Bihor.

Dzień 7

Kontynuujemy jazdy po graniach i dolinach gór Bihor. Będą zarówno połoniny jak i leśne dukty, strome gliniaste podjazdy oraz kamieniste drogi zrywkowe. Mogą przydać się wyciągarki! Nagrodą za trud tego dnia będzie niesamowity widok na urwisko Groapa Ruginoasa oraz wyśmienita kolacja zakrapiana palinką, którą zamówimy dla Was w hotelowej restauracji!

Dzień 8

W tym dniu podziwiać będziemy krajobraz krasowy płaskowyżu krasowego Padisz. Zejdziemy na dno lodowej Jaskini Scarishoara, przejedziemy przez zagubione w lasach osady rumuńskich drwali i posmakujemy placinty. Po południu dojedziemy do uroczej polany Glaiduri. Jeśli czas pozwoli, chętni udadzą się z prowadzącym na spacer widokowym szlakiem nad zapadlisko Cetatile Ponorolui. Ostatniego wieczora tej wyprawy koniecznie trzeba będzie ogrzać się przy cieple ogniska!

Dzień 9

Powrót do Polski.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

1700 zł od auta

z 2 osobami
+ 150 zł za każdą kolejną osobę


Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • opieka przewodnika na trasach pieszych i w jaskiniach
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW

Dla osób jadących wynajętym autem

1700+3500 zł od auta

z 2 osobami
+ 150 zł za każdą kolejną osobę


Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego ze sprzętem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • opieka przewodnika na trasach pieszych i w jaskiniach
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW
Pozostałe koszty paliwo – cena podobnie jak w Polsce; rowinieta – 7€; wyżywienie – jak w Polsce; noclegi w hotelach – do 35€/osobę/noc; obiad w restauracji - 5 do 10€; opłaty za wstępy i dodatkowe atrakcje – w sumie ok. 60€;

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje