Zaćmienie na pustyni! – Przygody4x4 – Offroadowe podróże 4×4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

OMAN - to jeden z najpiękniejszych regionów na Bliskim Wschodzie

To otwarty dla turystów, bezpieczny i niezwykle gościnny kraj, w którym nowoczesność przeplata się z tradycją.

 

Zobacz bezcenne zabytki z różnych epok, poczuj na własnej skórze słońce pustyni, podziwiaj jedne z największych wydm na świecie, zanurz się w krystalicznych górskich potokach i naturalnych basenach, przejedź najbardziej widokowymi drogami górskimi Półwyspu Arabskiego, skosztuj tradycyjnego kebaba oraz ociekającej miodem baklawy, a na koniec zanurkuj w Oceanie Indyjskim.

Tym razem czeka na Ciebie niesamowita atrakcja – wspólnie będziemy oglądać zaćmienie słońca ze szczytu wydm na pustyni Wahiba Sands!

A to tylko część atrakcji, jakie przygotowujemy dla Ciebie na wyprawie OMAN – nie tylko pustynia!

 

Dolot i powrót samolotem Warszawa – Muscat – Warszawa. Poruszamy się samochodami terenowymi wynajętymi na miejscu.

Termin: 21.12.2019 - 4.01.2020

Długość: około 2500 km.

Trasa: 60% asfalt, 40% szutry, piaski, bezdroża.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 3 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Minimalna liczba aut: 3          Maksymalna liczba aut: 10

Prowadzący:

Miłosz Beata

Co czeka Cię na wyprawie do Omanu

 

 

dzień 1

Dolot.

 

dzień 2

Po locie spotykamy się wcześnie rano na lotnisku w Maskacie i udajemy się na odpoczynek oraz śniadanie do hotelu w centrum miasta. Następnie odwiedzimy starą dzielnicę Mutrah z niezwykle malowniczym bazarem oraz posmakujemy omańskiej kuchni. Nocleg w hotelu.

 

dzień 3

Przejmujemy samochody oraz sprzęt. W tym dniu zobaczymy m. in. Meczet Sułtana Kabusa z drugim co do wielkości dywanem na świecie. Po wspólnych zakupach opuścimy stolicę i pojedziemy  zobaczyć słynne zapadlisko krasowe Bimmah.  Na biwak zjedziemy na jedną z malowniczych plaż nad oceanem.

 

dzień 4

Dzień rozpoczynamy trekkingiem po Wadi Shab, który stanowić będzie połączenie spaceru, pływania oraz brodzenia w krystalicznie czystym potoku wśród niebotycznych skalnych ścian tego kanionu. Po południu ruszymy wzdłuż wybrzeża do miasteczka Sur, w którym rzucimy okiem na tradycyjne łodzie i statki używane przez Omańczyków do połowu ryb. Późnym wieczorem zawitamy do ośrodka edukacyjnego w rezerwacie ogromnych żółwi morskich, gdzie w asyście miejscowego przewodnika będziemy podglądać te ciekawe zwierzęta.

 

dzień 5

Najpierw zobaczymy  najwyższe w Omanie klify, następnie zażyjemy kąpieli w przepięknych naturalnych basenach Wadi Bani Khalid. Wieczorem rozbijemy biwak wśród ciągnących się przez wiele kilometrów podłużnych wydm Wahiba Sands.

 

dzień 6

Rano czeka nas jedna z głównych atrakcji wyprawy – niemal całkowite (magnituda 0,97) zaćmienie Słońca. Potem kontynuujemy zabawę samochodami w wielkiej piaskownicy Wahiba Sands. Tutaj poczujecie, że piasek piaskowi nierówny. Po południu zmienimy krajobraz i zawitamy do absolutnie nieziemskiej krainy – wielkiego nadmorskiego solniska Bar Al Hikman.

 

 

dzień 7

Dziś zobaczymy kolejną  krajobrazową ciekawostkę Omanu – śnieżnobiałe „cukrowe wydmy”. Potem ruszamy na Empty Quarter, jak często zwana jest ogromna pustynia Rub Al Khali – największy obszar lotnych piasków na świecie. Jednak zanim dotrzemy na biwak pośród potężnych czerwonych wydm, przejedziemy wiele kilometrów hamady (pustyni kamienistej).

 

dzień 8

Większą część dnia poświęcimy na jazdę po wydmach, może się zdarzyć, że napotkamy burzę piaskową.  Pokonamy zdający się nie mieć końca szott (wyschnięte słone jezioro) oraz kolejne kilometry hamady. Jeśli nie zmyli nas fatamorgana i wystarczy paliwa to biwak rozbijemy już „bezpieczni” poza Empty Quarter.

 

dzień 9

Jedziemy do Nizwy, drugiego co do wielkości miasta Omanu. W zabytkowym centrum zwiedzimy potężny fort, muzeum historyczne oraz klimatyczny bazar, na którym można nabyć m. in. tradycyjne wyroby tutejszych rzemieślników. W Nizwie odpoczniemy w hotelu po trudach ostatnich „pustynnych” przygód.

 

dzień 10

Jedziemy do Bahli, gdzie zwiedzimy równie ciekawy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO fort.  Odwiedzimy też żywe muzeum ukazujące codzienne życie dawnych mieszkańców Omanu. Na nocleg wjedziemy do drugiego pod względem głębokości kanionu w Omanie – Wadi Tanuf.

 

dzień 11

Jedziemy w kierunku starożytnego kompleksu grobowców Al Ayn, liczących około 5 tysięcy lat (obiekt na liście UNESCO), a następnie drogami terenowymi nieopodal Jabal Shams, najwyższego szczytu Omanu. Dzień upłynie na podziwianiu wspaniałych górskich widoków. Biwak rozbijemy w górach – to będzie nasz najwyższy biwak i zarazem wieczór Sylwestrowy!

 

dzień 12

Rozpoczynamy dzień od kilkugodzinnego trekkingu wąskimi, skalnymi półkami nad ponadkilometrowej głębokości Wadi Nakhr, zwanym też Wielkim Kanionem Arabii. Zapierające dech w piersiach górskie widoki oraz wizyta w tajemniczej, zawieszonej nad przepaścią, opuszczonej wiosce As Sab, z pewnością dostarczą Wam wielu emocji. Przejedziemy też górną część ogromnego Wadi Bani Awf i zobaczymy jedną z najpiękniej położonych górskich wiosek Omanu – Bilad Sayt.

 

dzień 13

Kontunuujemy przejazdy widokowymi fragmentami  gór Hadjar. Poruszać się będziemy suchymi korytami okresowych rzek (wadisami) i wąskimi, wykutymi w skalnych ścianach drogami. W tym dniu  czeka nas  jeszcze spacer Małym Kanionem Węża. 

 

dzień 14

Ostatnie górskie widoki, ostatnie wadisy, być może również ostatnie kąpiele w urokliwych naturalnych basenach. Powrót do Muscat, zdanie aut oraz sprzętu. A po ostatniej wspólnej kolacji…

 

dzień 15

… nocny transfer na lotnisko i lot do Polski.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

7500 zł od osoby

przy 2 osobach w aucie

6000 zł od osoby

przy 3 osobach w aucie

4900 zł od osoby

przy 4 osobach w aucie

 w sprawie zniżek dla dzieci prosimy o kontakt


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Wynajem samochodu terenowego
 • Transfer z i na lotnisko w Muscat
 • 3 noclegi w hotelu (ze śniadaniem)
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki

Cena  nie obejmuje:

 • przelotu (ok. 3000 zł od osoby)
 • paliwa (ok. 1500 zł na auto)
 • wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek)
 • opłat za wstępy (do 300 zł od osoby)
 • opłaty za wizę (250 zł)

Dla osób jadących w aucie z nami

4900 zł od osoby


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Transport samochodem terenowym na całej trasie
 • Transfer z i na lotnisko w Muscat
 • 3 noclegi w hotelu (ze śniadaniem)
 • Wyżywienie biwakowe (produkty)
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu (ok. 3000 zł od osoby)
 • Wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek)
 • Opłat za wstępy (do 300 zł od osoby)
 • Opłaty za wizę (250 zł)

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje