Sylwester wśród wydm – Przygody4x4 – Offroadowe podróże 4×4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Wyprawa 4x4 jako prezent? Z nami nie będzie granic! Podróże dla amatorów jazdy 4x4, doświadczanie świata, kontakt z naturą, biwaki pod rozgwieżdżonym niebem! Tylko z Przygody4x4

OMAN - to jeden z najpiękniejszych regionów na Bliskim Wschodzie.

To otwarty dla turystów, bezpieczny i niezwykle gościnny kraj, w którym nowoczesność przeplata się z tradycją.

 

Zobacz bezcenne zabytki z różnych epok, poczuj na własnej skórze słońce pustyni, podziwiaj jedne z największych wydm na świecie, zanurz się w krystalicznych górskich potokach i naturalnych basenach, przejedź najbardziej widokowymi drogami Półwyspu Arabskiego, spaceruj wąskimi ścieżkami nad Wielkim Kanionem Arabii, skosztuj tradycyjnych potraw, a na koniec popływaj w Oceanie Indyjskim.

 

Tym razem czeka na Ciebie niesamowita atrakcja – wspólnie będziemy świętować Nowy Rok 2021 na szczytach wydm Pustyni Wahiba Sands!

 

A to tylko część atrakcji, jakie przygotowujemy dla Ciebie na wyprawie OMAN – Sylwester wśród wydm!

Termin: 27.12.2020 - 8.01 2021

Długość: około 1700 km

Noclegi: 4 noclegi w hotelach, 8 w namiotach “pod gwiazdami”!

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 8+1

Dolot i powrót samolotem Warszawa – Muscat – Warszawa. Poruszamy się samochodami terenowymi wynajętymi na miejscu.

 

Prowadzący:

bocian2Kazimierz

Co czeka Cię na wyprawie do Omanu

 

 

dzień 1

Przylot do Muscat (wieczorem), transfer do hotelu.

 

dzień 2

Przejmujemy samochody. W tym dniu zobaczymy m. in. Meczet Sułtana Kabusa z drugim co do wielkości dywanem na świecie. Będzie okazja do zakupów na niezwykle malowniczym starym bazarze w zabytkowej dzielnicy portowej Mutrah oraz posmakowania omańskiej kuchni.  Na biwak zjedziemy na jedną z malowniczych plaż nad oceanem.

 

dzień 3

Pierwsza połowa dnia to jazdy terenowe w górach. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy nowe offroadowe odcinki, w tym mało znaną trasę przez Wadi Al Abriyyin. Po obiedzie pójdziemy na trekking po Wadi Shab, który stanowić będzie połączenie spaceru, pływania oraz brodzenia w krystalicznie czystym potoku wśród niebotycznych skalnych ścian tego kanionu. Biwak rozbijemy znów na plaży nad oceanem.

 

dzień 4

Ruszamy drogami terenowymi na Płaskowyż Salmah, z którego roztacza się piękny widok na rozcinający go kanion Wadi Tiwi oraz na błękitną linię brzegową. Zobaczymy skupisko starożytnych grobowców liczących około 5 tysięcy lat oraz wjedziemy do miasteczka Sur, w którym rzucimy okiem na tradycyjne łodzie i statki Dhow używane przez Omańczyków do połowu ryb. Wieczorem zawitamy do ośrodka edukacyjnego w rezerwacie ogromnych żółwi morskich, gdzie w asyście miejscowego przewodnika będziemy podglądać te ciekawe zwierzęta. Nocleg w hotelu.

 

dzień 5

Wschód słońca na plaży? Jeśli tylko znajdą się chętni… Po śniadaniu ruszamy w kierunku wielkiej omańskiej piaskownicy – Wahiba Sands. Drogę dojazdową umilać nam będą również odcinki offroadowe prowadzące m.in. suchymi korytami okresowych rzek. Biwak wśród ciągnących się przez wiele kilometrów potężnych wydm. To własnie w takich okolicznościach spędzimy razem wieczór Sylwestrowy i powitamy Nowy Rok!

 

dzień 6

Kontynuujemy zabawę samochodami w wielkiej piaskownicy Wahiba Sands. Tutaj poczujecie, że piasek piaskowi nierówny i poznacie prawdziwe oblicze pustyni. W zależności od tempa naszej “karawany” biwak rozbijemy wśród wydm lub nad brzegiem oceanu.

dzień 7

Dziś zobaczymy kilka kolejnych krajobrazowych ciekawostek Omanu – śnieżnobiałe „cukrowe wydmy”, zupełnie płaskie obszary nadmorskich szottów, różnorodne formacje skalne. Będzie też okazja do ekscytującej jazdy po płaskiej jak stół plaży oraz do kąpieli w oceanie.

 

dzień 8

Tego dnia wracamy “do cywilizacji”. Nie będzie łatwo, najpierw czeka nas wiele kilometrów hamady (pustyni kamienistej), a następnie długa trasa do Nizwy, trzeciego co do wielkości miasta Omanu. W Nizwie odpoczniemy w hotelu po trudach ostatnich “pustynnych” przygód.

 

dzień 9

W zabytkowym centrum Nizwy zwiedzimy potężny fort, muzeum historyczne oraz klimatyczny bazar, na którym można nabyć m. in. tradycyjne wyroby tutejszych rzemieślników. Po obiedzie zwiedzimy równie ciekawy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, fort w Bahli. Na nocleg wjedziemy do drugiego pod względem głębokości kanionu w Omanie – Wadi Tanuf.

 

dzień 10

Dziś odwiedzimy “żywe muzeum” w miejscowości Al Hamra oraz (jeśli czas pozwoli) uroczą tradycyjną wioskę Misfat Al Abriyeen. Wjedziemy też do najgłębszego wadisu Omanu – Wadi Nakhr. To wyjątkowej urody trasa offroadowa prowadząca pomiędzy potężnymi głazami wzdłuż koryta okresowej rzeki. Następnie ruszamy w kierunku Jabal Shams, najwyższego szczytu Omanu. Biwak rozbijemy w górach.

 

dzień 11

Rozpoczynamy dzień od kilkugodzinnego trekkingu wąskimi, skalnymi półkami nad ponadkilometrowej głębokości Wadi Nakhr, zwanym też Wielkim Kanionem Arabii. Zapierające dech w piersiach górskie widoki oraz wizyta w tajemniczej, zawieszonej nad przepaścią, opuszczonej wiosce As Sab, z pewnością dostarczą Wam wielu emocji. Jednak nie będzie to koniec widoków. W tym dniu czeka nas jeszcze podróż na drugą stronę Gór Hadjar, do słynnej doliny Wadi Bani Awf.

 

dzień 12

Kontynuujemy przejazdy widokowymi fragmentami  gór Hadjar. Przejedziemy górną część ogromnego Wadi Bani Awf i zobaczymy jedną z najpiękniej położonych górskich wiosek Omanu – Bilad Sayt. Poruszać się będziemy wadisami oraz wąskimi, wykutymi w skalnych ścianach górskimi drogami. W tym dniu  czeka nas  jeszcze spacer Małym Kanionem Węża oraz powrót do stolicy. Ostatni nocleg spędzimy już w hotelu w Muscat. 

 

dzień 13

Transfer na lotnisko i lot do Polski.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

8500 zł od osoby

przy 2 osobach w aucie

7200 zł od osoby

przy 3 osobach w aucie

5900 zł od osoby

przy 4 osobach w aucie

 w sprawie zniżek dla dzieci prosimy o kontakt


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24 h
 • Wynajem samochodu terenowego z najwyższym pakietem ubezpieczenia
 • Transfer z i na lotnisko w Muscat
 • 4 noclegi w hotelu (ze śniadaniami, 1 kolacja)
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów i muzeów
 • Wstęp do rezerwatu żółwi Ras Al Jinz
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki
 • Ubezpieczenie KL/NW (30000 euro)

Cena  nie obejmuje:

 • przelotu (2500-3000 zł od osoby)
 • paliwa (ok. 1500 zł na auto)
 • wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek) i zakupów spożywczych
 • opłaty za wizę (200 zł)

Dla osób jadących w aucie z nami

5900 zł od osoby


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Transport samochodem terenowym na całej trasie
 • Transfer z i na lotnisko w Muscat
 • 4 noclegi w hotelu (ze śniadaniami, 1 kolacja)
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Wyżywienie biwakowe (produkty)
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów i muzeów
 • Wstęp do rezerwatu żółwi Ras Al Jinz
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki
 • Ubezpieczenie KL/NW (30000 euro)

Cena nie obejmuje:

 • przelotu (2500-3000 zł od osoby)
 • wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek)
 • opłaty za wizę (200 zł)

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje