Nie tylko pustynia! – Przygody4x4 – Offroadowe podróże 4×4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Wyprawa 4x4 jako prezent? Z nami nie będzie granic! Podróże dla amatorów jazdy 4x4, doświadczanie świata, kontakt z naturą, biwaki pod rozgwieżdżonym niebem! Tylko z Przygody4x4

OMAN - to jeden z najpiękniejszych regionów na Bliskim Wschodzie.

To otwarty dla turystów, bezpieczny i niezwykle gościnny kraj, w którym nowoczesność przeplata się z tradycją.

 

Zobacz bezcenne zabytki z różnych epok, poczuj na własnej skórze słońce pustyni, podziwiaj jedne z największych wydm na świecie, zanurz się w krystalicznych górskich potokach i naturalnych basenach, przejedź najbardziej widokowymi drogami górskimi Półwyspu Arabskiego, skosztuj tradycyjnego kebaba oraz ociekającej miodem baklawy, a na koniec zanurkuj w Oceanie Indyjskim.

A to tylko część atrakcji, jakie przygotowujemy dla Ciebie na wyprawie OMAN – nie tylko pustynia!

 

Dolot i powrót samolotem Warszawa – Muscat – Warszawa. Poruszamy się samochodami terenowymi wynajętymi na miejscu.

Termin: 21.03 - 2.04 2020

Długość: około 2300 km.

Trasa: 60% asfalt, 40% szutry, piaski, bezdroża.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 2 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 8

Prowadzący:

bocian2 Kazimierz

Co czeka Cię na wyprawie do Omanu

 

 

dzień 1

Spotykamy się wcześnie rano na lotnisku w Maskacie i udajemy się na krótki odpoczynek oraz śniadanie do hotelu w centrum miasta. Przejmujemy samochody. W tym dniu zobaczymy m. in. Meczet Sułtana Kabusa z drugim co do wielkości dywanem na świecie. Będzie okazja do zakupów na niezwykle malowniczym starym bazarze w zabytkowej dzielnicy portowej Mutrah oraz posmakowania omańskiej kuchni. Nocleg w hotelu.

 

dzień 2

Po wspólnych zakupach opuścimy stolicę i pojedziemy do Rustaq zwiedzić potężny, gliniany fort z XVIII wieku. Następnie wjedziemy w góry Hadjar. Poruszać się będziemy suchymi korytami okresowych rzek (wadisami), w tym jednym z najpiękniejszych, Wadi Bani Awf. Biwak w górach.

 

dzień 3

Czeka nas spacer Małym Kanionem Węża. Zobaczymy też jedną z najpiękniej położonych górskich wiosek Omanu – Bilad Sayt i przejedziemy górną część Wadi Bani Awf. Biwak rozbijemy wysoko w górach, nieopodal Jabal Shams, najwyższego szczytu Omanu.

 

dzień 4

Rozpoczynamy dzień od kilkugodzinnego trekkingu wąskimi, skalnymi półkami nad ponadkilometrowej głębokości Wadi Nakhr, zwanym też Wielkim Kanionem Arabii. Zapierające dech w piersiach górskie widoki oraz wizyta w tajemniczej, zawieszonej nad przepaścią, opuszczonej wiosce As Sab, z pewnością dostarczą Wam wielu emocji. Po południu przejedziemy terenową drogą w kierunku starożytnego kompleksu grobowców Al Ayn, liczących około 5 tysięcy lat (obiekt na liście UNESCO).

 

dzień 5

Jedziemy do Nizwy, drugiego co do wielkości miasta Omanu. W zabytkowym centrum zwiedzimy potężny fort, muzeum historyczne oraz klimatyczny bazar, na którym można nabyć m. in. tradycyjne wyroby tutejszych rzemieślników. Po obiedzie zwiedzimy równie ciekawy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, fort w Bahli oraz żywe muzeum ukazujące codzienne życie dawnych mieszkańców Omanu. Na nocleg wjedziemy do drugiego pod względem głębokości kanionu w Omanie – Wadi Tanuf.

dzień 6

Ruszamy na Empty Quarter, jak często zwana jest ogromna pustynia Rub Al Khali – największy obszar lotnych piasków na świecie. Jednak zanim dotrzemy na biwak pośród potężnych czerwonych wydm, przejedziemy wiele kilometrów hamady (pustyni kamienistej), wiele wyschniętych rzek oraz zdający się nie mieć końca szott (wyschnięte słone jezioro).

 

dzień 7

Większą część dnia poświęcimy na jazdę po wydmach, może się zdarzyć, że napotkamy burzę piaskową. Jednak niezależnie od pogody, na wieczór dojedziemy na plażę nad Oceanem Indyjskim.

 

dzień 8

Po porannych kąpielach w oceanie zobaczymy krajobrazową ciekawostkę Omanu – śnieżnobiałe „cukrowe wydmy”. Obiad umilą nam kąpiele na kolejnej z plaż, a pod wieczór rozbijemy biwak wśród ciągnących się przez wiele kilometrów podłużnych wydm Wahiba Sands.

 

dzień 9

Kontynuujemy zabawę samochodami w wielkiej piaskownicy Wahiba Sands. Tutaj poczujecie, że piasek piaskowi nierówny. Po piasku czas na kąpiele, których tym razem zażyjemy w przepięknych naturalnych basenach Wadi Bani Khalid. Zachód słońca nad Oceanem Indyjskim spróbujemy obejrzeć z najwyższych w Omanie klifów, a późnym wieczorem zawitamy do ośrodka edukacyjnego w rezerwacie ogromnych żółwi morskich, gdzie w asyście miejscowego przewodnika będziemy podglądać te ciekawe zwierzęta.

 

dzień 10

Jedziemy wzdłuż wybrzeża do miasteczka Sur, w którym rzucimy okiem na tradycyjne łodzie i statki używane przez Omańczyków do połowu ryb. Następnie ruszymy drogami terenowymi na Płaskowyż Salmah, z którego roztacza się piękny widok na rozcinający go kanion Wadi Tiwi oraz na błękitną linię brzegową. Zobaczymy kolejne skupisko starożytnych grobowców, a na koniec dnia zjedziemy na biwak na jedną z malowniczych plaż.

 

dzień 11

Dzień rozpoczynamy trekkingiem po Wadi Shab, który stanowić będzie połączenie spaceru, pływania łódką oraz brodzenia w krystalicznie czystym potoku. Zobaczymy również słynne zapadlisko krasowe Bimmah. Wspólną podróż po Omanie zakończymy kolacją w starym Maskacie. Po kolacji udajemy się na lotnisko, gdzie oddajemy samochody i skąd wspólnie polecimy do kraju.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

6500 zł od osoby

przy 2 osobach w aucie

5500 zł od osoby

przy 3 osobach w aucie

4000 zł od osoby

przy 4 osobach w aucie

 w sprawie zniżek dla dzieci prosimy o kontakt


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Wynajem samochodu terenowego
 • Transfer z i na lotnisko w Muscat
 • 2 noclegi w hotelu (ze śniadaniem)
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki

Cena  nie obejmuje:

 • przelotu (ok. 2500 zł od osoby)
 • paliwa (ok. 1000 zł na auto)
 • wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek)
 • opłat za wstępy (do 500 zł od osoby)
 • opłaty za wizę (200 zł)

Dla osób jadących w aucie z nami

4500 zł od osoby


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Transport samochodem terenowym na całej trasie
 • Transfer z i na lotnisko w Muscat
 • 2 noclegi w hotelu (ze śniadaniem)
 • Wyżywienie biwakowe (produkty)
 • Kompletny sprzęt biwakowy
 • Koszulki pamiątkowe, naklejki

Cena nie obejmuje:

 • Przelotu (ok. 2500 zł od osoby)
 • Wyżywienia w restauracjach (50-80 zł za posiłek)
 • Opłat za wstępy (do 500 zł od osoby)
 • Opłaty za wizę (200 zł)

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje