w poszukiwaniu wolności – Przygody4x4 – Offroadowe podróże 4×4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Wyprawa 4x4 jako prezent? Z nami nie będzie granic! Podróże dla amatorów jazdy 4x4, doświadczanie świata, kontakt z naturą, biwaki pod rozgwieżdżonym niebem! Tylko z Przygody4x4

Kirgistan - kraj położony na Jedwabnym Szlaku

To kraj pełen ogromnych gór oraz krystalicznie czystych jezior i rzek. Kraj, w którym pełną piersią poczujecie wolność. Tych ogromnych górskich przestrzeni, po których galopują tysiące koni, nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć! Zanurz się w krystalicznej wodzie jeziora Issyk-Kul, podziwiaj lodowce Tien-Szanu, przejedź drogami poprowadzonymi tak śmiało, że włos jeży się na głowie kierowców. Zobacz jak bawią się Kirgizi, galopuj na koniu nad jeziorem Song-Kol, skosztuj tradycyjnej kirgiskiej kuchni. Przygotowujemy dla Ciebie esencję wrażeń i widoków. Bądź wolny i dołącz do wyprawy po Kirgistanie z Przygody4x4!

 

Na wyprawę możesz dolecieć i wynająć w samochód terenowy ze sprzętem biwakowym lub jechać jako pasażer w naszym samochodzie.

 

 

Możesz połączyć wyprawę po Kirgistanie z kolejną po Tadżykistanie!

Termin: 12-23 sierpnia 2019

Długość: 1500 km

Trasa: przejezdna dla standardowego dużego auta z napędem 4×4.
Trasa nie wymaga specjalnych umiejętności offroadowych od kierowców.

Noclegi: 2 noclegi w jurtach, 3 w hotelu, reszta pod namiotami.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach i jurtach

Minimalna liczba aut: 4          Maksymalna liczba aut: 10

Prowadzący:

Miłosz Beata

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO KIRGISTANU

 

dzień 1

Dolot.

 

dzień 2

Po przylocie wcześnie rano udajecie się do hotelu w Biszkeku na śniadanie i odpoczynek. W tym dniu macie sporo wolnego czasu. Można pospacerować po centrum oraz zobaczyć słynny i niezwykle klimatyczny Osh Bazar. Po południu przejmiecie auta i sprzęt, a wieczorem udamy się na wspólną kolację.

 

Dzień 3

Jedziemy na kilkugodzinny rafting na rzece Czu. Adrenalina gwarantowana. Po raftingu czekają nas jeszcze piękne górskie widoki oraz odpoczynek i nocleg na plaży nad wielkim jeziorem Issyk-Kul.

 

Dzień 4

Po porannych kąpielach zobaczymy kirgiskie „Morze Martwe” – bardzo słone jezioro, w którym można unosić się na wodzie. Zalecane również okłady z leczniczego błota. Brzegiem jeziora Issyk-Kul oraz malowniczymi drogami poprowadzonymi wyschniętymi korytami rzek okresowych dotrzemy do niewielkiej wioski, w której czeka nas spotkanie z łowcą orłów. Zobaczycie, jak od setek lat kirgizi używają orłów do polowań. Następnie czeka nas krótki treking po pełnym przedziwnych form skalnych Bajkowym Kanionie. Nocleg rozbijemy znów na plaży nad jeziorem Issyk-Kul.

 

Dzień 5

Poranna kąpiel i w drogę. Dziś drogami terenowymi osiągniemy najwyższą wysokość na tej wyprawie – przełęcz położoną niemal 4000 m n.p.m. Następnie rozkoszować się będziemy bezkresnymi przestrzeniami gór Tien-Shan. Szerokie doliny, meandrujące srebrne i błękitne rzeki, niekończące się górskie łąki oraz śnieżnobiałe szczyty i spływające z nich lodowce – oto krajobrazy, jakie zobaczycie tego dnia. Biwak rozbijemy w malowniczej dolinie Małego Narynu.

 

Dzień 6

Kontynuujemy przejazd doliną Małego Narynu. Po uzupełnieniu zapasów i odebraniu specjalnych przepustek udamy się w pasmo górskie, graniczące bezpośrednio z Chinami. Tam czekają nas kolejne niesamowite widoki, głębokie kaniony, potężne skały, wypływające z lodowców rzeki oraz biwak na wysokości 3600 m n.p.m.

 

Dzień 7

Ruszamy ku jednej z największych, choć nieznanych atrakcji Kirgistanu – do przepięknego jeziora Kel-Su. Aby je osiągnąć, musimy przejechać trudną trasę terenową oraz sporo brodów. Po samym jeziorze popływamy zaś łodzią motorową. W tym dniu posmakujemy też lokalnej kuchni, a posiłek spożyjemy oczywiście w prawdziwej kirgiskiej jurcie.

 

Dzień 8

Kolejne kilometry szutrowych dróg poprowadzonych wśród niekończących się pasm Tien-Shanu doprowadzą nas do największego zabytku Kirgistanu – karawanseraju Tash-Rabat. Już sama średniowieczna budowla robi duże wrażenie, a całości dopełniają otaczające ją góry.

 

Dzień 9

Widokowymi drogami przedzieramy się przez kolejne dwie przełęcze, aby w końcu dotrzeć nad znane, przepiękne jezioro górskie Song-Kol. Tutaj oglądniemy pokaz narodowych zabaw Kirgizów i zjemy tradycyjną kolację. Nocleg – oczywiście w jurtach.

 

Dzień 10

Rano nasycimy oczy sielankowym otoczeniem jeziora Song-Kol i ruszymy na północ. Po drodze czeka nas jeszcze dużo pięknych widoków oraz prosty treking po malowniczym skalnym kanionie. Ostatni biwak w górach.

 

Dzień 11

Wracamy do Biszkeku. Ostatnia szansa na odwiedzenie słynnego Osh Bazar, zdanie aut, odpoczynek i wieczorne podsumowanie całej wyprawy na wspólnej kolacji.

 

Dzień 12

Wcześnie rano wylot z Biszkeku.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących w aucie z nami

3000 zł od osoby


Cena obejmuje:

 • Transport samochodem terenowym podczas wyprawy
 • Opieka organizatora 24h
 • Wyżywienie (z wyjątkiem restauracji)
 • Sprzęt biwakowy (z wyjątkiem śpiwora)
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena  nie obejmuje:

 • Biletu na samolot (dolot/powrót)
 • Posiłków w restauracjach
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW

Dla osób jadących wynajętym autem

2700 zł + 1100$ od auta

z 2 osobami
+ 500 zł za każdą kolejną dorosłą osobę


Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego ze sprzętem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena  nie obejmuje:

 • Biletu na samolot (dolot/powrót)
 • Paliwa
 • Wyżywienia
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW
Pozostałe koszty Bilet na samolot - 1500-2000 zł; paliwo - ok. 700zł na auto; noclegi, restauracje, atrakcje dodatkowe - 1200-1500 od osoby dorosłej

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje