w poszukiwaniu wolności - Przygody4x4 - Offroadowe podróże 4x4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Kirgistan - kraj położony na Jedwabnym Szlaku

To kraj pełen ogromnych gór oraz krystalicznie czystych jezior i rzek. Kraj, w którym pełną piersią poczujecie wolność. Tych ogromnych górskich przestrzeni, po których galopują tysiące koni, nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć! Zanurz się w krystalicznej wodzie jeziora Issyk-Kul, podziwiaj lodowce Tien-Szanu, przejedź drogami poprowadzonymi tak śmiało, że włos jeży się na głowie kierowców. Zobacz jak bawią się Kirgizi, galopuj na koniu nad jeziorem Song-Kol, skosztuj tradycyjnej kirgiskiej kuchni. Przygotowujemy dla Ciebie esencję wrażeń i widoków. Bądź wolny i dołącz do wyprawy po Kirgistanie z Przygody4x4!

 

Na wyprawę dolecisz wygodnym lotem z Warszawy, wynajmiemy dla Ciebie samochód terenowy z kompletnym sprzętem biwakowym. Możesz też jechać jako pasażer w samochodzie przewodnika.

 

Termin: 8-19 lipca 2022

Długość: 1500 km

Trasa: przejezdna dla standardowego dużego auta z napędem 4×4.
Trasa nie wymaga specjalnych umiejętności offroadowych od kierowców.

Noclegi: 2 noclegi w jurtach, 3 w hotelu, reszta pod namiotami.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach i jurtach

Maksymalna liczba aut: 9 + 1 przewodnicki

Prowadzący:

Michał

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO KIRGISTANU

 

dzień 1

Dolot.

 

dzień 2

Po przylocie wcześnie rano udajecie się do hotelu w Biszkeku na śniadanie i odpoczynek. W tym dniu macie sporo wolnego czasu. Można pospacerować po centrum oraz zobaczyć słynny i niezwykle klimatyczny Osh Bazar. Po południu przejmiecie auta i sprzęt, a wieczorem udamy się na wspólną kolację.

 

Dzień 3

Jedziemy na rafting na rzece Czu. Adrenalina gwarantowana. Po raftingu czekają nas jeszcze piękne górskie widoki oraz odpoczynek i nocleg na plaży nad wielkim jeziorem Issyk-Kul.

 

Dzień 4

Po porannych kąpielach zobaczymy kirgiskie „Morze Martwe” – bardzo słone jezioro, w którym można unosić się na wodzie. Zalecane również okłady z leczniczego błota. Brzegiem jeziora Issyk-Kul oraz malowniczymi drogami poprowadzonymi wyschniętymi korytami rzek okresowych dotrzemy do niewielkiej wioski, w której czeka nas spotkanie z łowcą orłów. Zobaczycie, jak od setek lat kirgizi używają orłów do polowań. Następnie czeka nas krótki treking po pełnym przedziwnych form skalnych Bajkowym Kanionie. 

 

Dzień 5

Poranna kąpiel i w drogę. Dziś drogami terenowymi osiągniemy najwyższą wysokość na tej wyprawie – przełęcz położoną niemal 4000 m n.p.m. Następnie rozkoszować się będziemy bezkresnymi przestrzeniami gór Tien-Shan. Szerokie doliny, meandrujące srebrne i błękitne rzeki, niekończące się górskie łąki oraz śnieżnobiałe szczyty i spływające z nich lodowce – oto krajobrazy, jakie zobaczycie tego dnia. Biwak rozbijemy w malowniczej dolinie Małego Narynu.

 

Dzień 6

Kontynuujemy przejazd doliną Małego Narynu. Po uzupełnieniu zapasów i odebraniu specjalnych przepustek udamy się w pasmo górskie, graniczące bezpośrednio z Chinami. Tam czekają nas kolejne niesamowite widoki, głębokie kaniony, potężne skały, wypływające z lodowców rzeki magiczne biwaki.

 

Dzień 7

Ruszamy ku jednej z największych, choć nieznanych atrakcji Kirgistanu – do przepięknego jeziora Kel-Su. Aby je osiągnąć, musimy przejechać trudną trasę terenową oraz sporo brodów. W tym dniu posmakujemy też lokalnej kuchni, a posiłek spożyjemy oczywiście w prawdziwej kirgiskiej jurcie, w której zostaniemy też na nocleg.

 

Dzień 8

Rano chętnych czeka trekking do jeziora Kel-Suu. Chętni będą mogli również pogalopować konno wśród szczytów Tien-Shan. Po obiedzie w jurtach  kolejne kilometry szutrowych dróg poprowadzonych wśród niekończących się pasm górskich doprowadzą nas w rejon jeziora Chatyr-Kol. 

 

Dzień 9

Docieramy do największego zabytku Kirgistanu – karawanseraju Tash-Rabat. Już sama średniowieczna budowla robi duże wrażenie, a całości dopełniają otaczające ją góry. Następnie widokowymi drogami przedzieramy się przez kolejne dwie przełęcze, aby w końcu dotrzeć nad znane, przepiękne jezioro górskie Song-Kol. Tutaj zjemy tradycyjną kolację i zanocujemy w wygodnych i ciepłych jurtach.

 

Dzień 10

Rano nasycimy oczy sielankowym otoczeniem jeziora Song-Kol, oglądniemy pokaz narodowych zabaw Kirgizów i ruszymy na północ. Po drodze czeka nas jeszcze dużo pięknych widoków oraz ostatni biwak w górach.

 

Dzień 11

Wracamy do Biszkeku. Ostatnia szansa na odwiedzenie słynnego Osh Bazar, zdanie aut, odpoczynek i wieczorne podsumowanie całej wyprawy na wspólnej kolacji.

 

Dzień 12

Wylot z Biszkeku.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących w aucie z nami

3500 zł od osoby

 


Cena obejmuje:

 • Transport samochodem terenowym podczas wyprawy
 • Opieka organizatora 24h
 • Wyżywienie (z wyjątkiem restauracji)
 • Kompletny sprzęt biwakowy – wszystko od łyżeczki i kubka po namiot i krzesełka!
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Biletu na samolot (dolot/powrót)
 • Posiłków w restauracjach
 • Noclegów w hotelach / jurtach
 • Opłat za dodatkowe atrakcje

Dla osób jadących wynajętym autem

3500 zł 

za auto z 2 osobami
+ 500 zł za każdą kolejną osobę

1100 $ za wynajem samochodu


Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego z ubezpieczeniem
 • Kompletny sprzęt biwakowy – wszystko od łyżeczki i kubka po namiot i krzesełka!
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety
 • Ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • Biletu na samolot (dolot/powrót)
 • Noclegów w hotelach 
 • Paliwa
 • Wyżywienia
 • Opłat za dodatkowe atrakcje
Pozostałe koszty Bilet na samolot - 1500-2500 zł; paliwo - ok. 700zł na auto; noclegi, restauracje, atrakcje dodatkowe - 350$ od osoby dorosłej

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje