zimowy relaks - Przygody4x4 - Offroadowe podróże 4x4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Islandia - miejsce, gdzie zgubisz się w czasie i przestrzeni!

Tym razem proponujemy Wam krótki, tygodniowy wypad do zachodniej Islandii. Zobaczymy Islandię w odmiennej, zimowej szacie. To będzie naprzemienne intensywne zwiedzanie oraz leniwe wygrzewanie kości w gorących źródłach. To relaks, jakiego potrzebujesz!

 

Islandia to kraj na krańcach świata, gdzie wiatr nie zapomniał jak się wieje, a deszcz potrafi padać poziomo. To kraj, w którym ilość atrakcji i oszałamiających widoków przekracza granice wyobraźni. Ogromne lodowce, bezkresne przestrzenie, góry i morze, gejzery i jaskinie, słynne islandzkie wodospady. To raj dla przyrodników, geologów oraz zwykłych podróżników. Wejdź do wnętrza ziemi, wykąp się w gorącym jeziorze, idź na niezapomniany spacer po lodowcu oraz zobacz… zorzę polarną! A to zaledwie garść z atrakcji, które poznasz jadąc z nami na Islandię – wyspę lodu i ognia! 

 

Na wyprawę dolecisz bezpośrednim lotem z Warszawy. Na miejscu poruszamy się busami z kierowcą/przewodnikiem.

Termin: 28.02-7.03 2020

Długość: około 1400 km

Trasa: 100% warunki zimowe

Noclegi: w hotelach, hostelach, pensjonatach

Wyżywienie: w miejscowych restauracjach i we własnym zakresie

Maksymalna liczba aut: 2 (minibusy po 9 osób)

Prowadzący:

bocian2Kazimierz

Co czeka Cię na wyprawie na Islandię

 

Dzień 1

Lecimy wspólnie z Warszawy do Keflavik. Po lądowaniu w nocy transfer na do hotelu.

 

Dzień 2

Zaczynamy od śniadania w muzeum wikingów. Robimy objazd płw. Reykjanes. Zaczniemy w Gardur z latarnią morską i uroczym plenerem do zdjęć. Odbędziemy też „podróż międzykontynentalną” – staniemy na moście przerzuconym między dwiema płytami tektonicznymi. Następnie spektakularny mix nadmorskich i wulkanicznych krajobrazów – będą bezkresne klify, pola wrzącej wody, gejzery, pola geotermalne. Pierwsze kąpiele uskutecznimy w Blue Lagoon – symbolu Islandii. Po południu rzut oka rejon geotermalny Krysuvik i przejazd do Reykjaviku. Wieczorna tura po pubach.

 

Dzień 3

Wspólne zwiedzanie Reykjaviku. Będzie niecodzienne muzeum penisów, słynny hot-dog u Beztu, gmach Harfa oraz rzeźba Sun Voyager i kościół Hallgrímskirkja. Odbędziemy również wspaniałą wirtualną podróż po całej Islandii w kinie 5D. Po zwiedzaniu przejazd na północ na nocleg w uroczej farmie. W nocy wypatrujemy zorzy polarnej!

 

Dzień 4

Robimy objazd przepięknego półwyspu Snæfellsnes. Pospacerujemy po klifie przy wiosce rybackiej Hellnar, odwiedzimy najstarszy w Islandii Park Narodowy Snæfellsjökull i zagłębimy się w dwustumetrową otchłań jaskini lawowej Vatnshellir. W okolicy znajdują się również piękne plaże Djúpalónssandur i Dritvík z nieziemsko wyglądającymi bazaltowymi formacjami skalnymi. Na nocleg udamy do osady złożonej z niewielkich, drewnianych domków, obok których oczywiście znajduje się… ciepłe źródło. Kolejna nocna kąpiel pod gwiazdami?

 

Dzień 5

Do południa wypoczywamy w luksusowym spa geotermalnym. Następnie czeka tzw. Golden Circle – pola termalne i spektakularne gejzery – Geysir oraz nadal aktywny Strokkur, a na koniec „wisienka na torcie” – potężny wodospad Gullfloss. Zjazd na nocleg w klimatycznym motelu, a dla chętnych nocna jazda do ukrytych gorących źródeł na kąpiel pod – miejmy nadzieję – kolejną zorzą polarną.

 

Dzień 6

Czeka nas długa, pełna widoków droga do słynnej laguny Jökulsárlón pełnej gór lodowych. Niesamowite otoczenie tego miejsca mogliście oglądać na filmach z Jamesem Bondem i Larą Croft. Tuż obok zobaczymy diamentową plażę, gdzie ogromne, przeźroczyste bryły lodu wypolerowane przez wiatr i fale lśnią niczym ogromne diamenty pośród czarnego piasku. Powrót na nocleg do miasteczka Vik.

 

Dzień 7

Przesiadamy się do słynnych islandzkich jeepów z ogromnymi kołami, aby za pomocą tych unikalnych pojazdów dotrzeć na pobliski lodowiec. Zarówno widoki jak i sam środek transportu stanowi nie lada atrakcję. Zaglądniemy też do jednej z lodowych jaskiń. Po południu będzie możliwość zakupu ubrań w siedzibie firmy IceWear. Pełen emocji dzień dopełnimy spacerem po czarnej plaży oraz wizytą pod gigantycznym wodospadem Skogafoss. Nocleg w hostelu obok wodospadu, a dla chętnych nocny wyjazd na gorące kąpiele i… kolejny raz liczymy na zorzę!

Dzień 8

Dzień wodospadów! Kolejno zobaczymy Seljalandsfoss, Gljufrabui i Urridafoss. W końcu wrócimy do Keflaviku skąd o północy odlecimy wspólnie do Polski.

 

Dzień 9

Wcześnie rano lądujemy w Warszawie.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących w aucie z nami

4700 zł od osoby


 

Cena obejmuje:

  • przygotowanie wyprawy
  • prowadzenie przez pilota i kierowcę po przejechanej trasie
  • opieka organizatora 24 h
  • transport busem na całej trasie (wraz z paliwem)
  • 7 noclegów w hotelach/hostelach/pensjonatach
  • koszulki i naklejki wyprawowe
  • ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia
  • opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
  • opłaty za samolot
Pozostałe koszty wyżywienie – 800-1500 zł od osoby
Opłaty za wstępy (w tym Blue Lagoon oraz wycieczka jeepami na lodowiec) - w sumie do 1500 zł od osoby dorosłej.

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje