Wyspa lodu i ognia - Przygody4x4 - Offroadowe podróże 4x4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Islandia - miejsce, gdzie zgubisz się w czasie i przestrzeni!

Islandia to kraj na krańcach świata, gdzie wiatr nie zapomniał jak się wieje, a deszcz potrafi padać poziomo. To kraj, w którym ilość atrakcji i oszałamiających widoków przekracza granice wyobraźni. Ogromne lodowce, bezkresne przestrzenie, góry i morze, gejzery i jaskinie, słynne islandzkie wodospady. To raj dla przyrodników, geologów oraz zwykłych podróżników. Wejdź do wnętrza ziemi, ugotuj jajko w gejzerze, wykąp się w krystalicznie czystym, ciepłym jeziorze, idź na niezapomniany spacer po lodowcu oraz zobacz… zorzę polarną! A to zaledwie garść z atrakcji, które poznasz jadąc z nami na Islandię – wyspę lodu i ognia!

 

 

Na wyprawę dolecisz tanim, bezpośrednim lotem z Polski. Na miejscu czekać będzie na Ciebie samochód terenowy. Możesz też uczestniczyć jako pasażer w aucie przewodnika.

Termin: 2-13 sierpnia 2020

Długość: około 2500 km.

Trasa: 50% asfalt, 50% szutry, bezdroża

Noclegi: na campingach oraz w hotelach

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Maksymalna liczba aut: 8+1

Prowadzący:

bocian2Kazimierz

Co czeka Cię na wyprawie na Islandię

 

Dzień 1

Wieczorny dolot z Warszawy do Keflavik. Po przylocie odbieramy od razu samochody i jedziemy do hotelu.

 

Dzień 2

Zaczynamy od Gardur z latarnią morską i uroczym plenerem do zdjęć. Następnie odbędziemy „podróż międzykontynentalną” – staniemy na moście przerzuconym między dwiema płytami tektonicznymi. Po południu spektakularny mix nadmorskich i wulkanicznych krajobrazów – będą bezkresne klify, pola wrzącej wody, gejzery, pola geotermalne. Wieczorem odpoczniemy w Blue Lagoon – symbolu Islandii. Nocleg na campingu.

 

Dzień 3

 Dziś wizyta w Parku Narodowym Thingvellir (UNESCO). Na jego terenie zobaczymy m.in. największe jezioro Islandii. Ten dzień to gratka dla geologów – staniemy nad szczeliną będącą granicą płyt tektonicznych – eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej. To tutaj Islandia „pęka na pół” i to tutaj w jednej z zalanych, ogromnych szczelin (Silfra) zobaczycie najczystszą wodę w swoim życiu! Po południu wizyta w uroczej Secreet Lagoon pełnej gorących, małych gejzerków, za to nieobfitującej w turystów. Następnie kilka klasyków – spektakularne gejzery – Geysir i nadal aktywny Strokkur, a na koniec „wisienka na torcie” – potężny wodospad Gullfloss. WIeczorem znów uciekniemy od zatłoczonych turystycznych atrakcji w ciche miejsce noclegowe „pośrodku niczego”. Będą gorące kąpiele, inhalacje wulkanicznymi wyziewami i relaks w Hveravellir.

 

Dzień 4

Kolejny dzień nasycony atrakcjami – zobaczycie islandzkie domy z torfu, przymierzycie buty i inne części garderoby produkowane ze skóry… ryby, zobaczycie ciekawą kolekcję zabytkowych pojazdów, odwiedzicie uroczy port Siglufjörður, a po drodze skosztujecie pysznych dań w polskim (!) pubie u Gregora. Wszystkie atrakcje połączymy przejazdem widokową drogą wzdłuż surowego wybrzeża. Na nocleg zatrzymamy się w miasteczku, gdzie nawet sygnalizatory drogowe nie są normalne! Wieczorem wspólnie wybierzemy się na koncert do kolejnej słynnej knajpy – Græni hatturinn.

 

Dzień 5

Pojedziemy krętą górską drogą nad jeden z najbardziej spektakularnych wodospadów Islandii – Godafoss. Zanim w waszych uszach przebrzmi huk spadających ton wody dojedziemy do miasteczka Husavik, z którego popłyniemy w rejs na poszukiwanie wielorybów. Następnie spacer pośród niesamowitego magmowego krajobrazu pełnego skalnych filarów, szczelin i podziemnych jaskiń – do jednej z nich niewątpliwie zajrzymy! Wizyty na kolejnych punktach widokowych przeplatać będziemy innymi atrakcjami, jak chociażby nurkowaniem w ciepłej, krystalicznie czystej wodzie wewnątrz jaskini Storagja, spacerem w oparach siarkowych fumaroli czy wizytą w elektrowni geotermalnej. Wieczorem skorzystamy z naturalnego SPA w Myvatn Nature Baths. Po pełnym wrażeń dniu rozbijemy biwak w okolicach jeziora Myvatn.

Dzień 6

Główny punkt tego dnia to wodospad legenda, gigant Dettifoss i Selfoss. Po przejechaniu wielu kolejnych brodów, zobaczeniu wielu ciekawostek islandzkiej kultury, wjedziemy na teren kolejnego parku narodowego i złożymy wizytę na wulkanie Aksja. Tutaj ćwiczyli astronauci przed lotem na księżyc. Mimo końca lata przydadzą się zimowe buty, bo śnieg tutaj nigdy nie topnieje. Dla odważnych kąpiel w kraterze Viti (po islandzku „piekło”). Wieczorem zabiesiadujemy przy świecach w schronisku położonym pośród iście księżycowego krajobrazu.

 

Dzień 7

Pierwsza część dalszej podróży przebiegać będzie po rejonach niemal nieznanych turystom. Wykąpiemy się pod gorącym wodospadem, obejrzymy rozległe złoża lawy, przejedziemy przez „czarną pustynię”, rzucimy okiem na potężny lodowiec i na największą w Islandii tamę. Potem zobaczymy jeszcze jeden przepiękny wodospad i… niestety opuścimy dziki interior.

 

Dzień 8

Droga widokową docieramy do Hofn. Poruszać się będziemy jedną z najpiękniejszych nadmorskich dróg, jednocześnie spoglądając wciąż na bajeczne górskie krajobrazy. Każdy z setek zakrętów będzie odsłaniał przed nami kolejne niezapomniane widoki. Zobaczymy uznawaną za pozostałość mitycznej Atlantydy Skałę Boga – górę Búlandstindur. Wieczorem zanocujemy na campingu w Hofn, gdzie niezależnie od aury, każdy będzie mógł wygrzać kości w nowoczesnym kompleksie basenów.

 

Dzień 9

Dziś wczesny start i długi dzień pełen wrażeń. Początek to wspinaczka wąską, górską drogą do najwyższego punktu bezkresnego lodowca Vatnajökull. Wizyta w klimatycznym schronisku będzie okazją do posmakowania lokalnej kuchni i tutejszego specjału – piwa z wodą lodowcową. Koniecznie odbędziemy spacer po lodowcu. Po tych mroźnych doznaniach zjedziemy nad Lagunę Jokulsarlon, której niesamowite otoczenie mogliście oglądać na filmach z Jamesem Bondem i Larą Croft. Lagunę oraz pływające po niej lśniące góry lodowe podziwiać będziemy z pokładu amfibii. Kolejny punkt programu to islandzki offroad do Landmannalaugar czyli pokonywanie niezliczonych brodów i koryt rzek – brzmi banalnie, ale niejeden nieostrożny turysta utopił tu swój samochód! A leniwa nocna kąpiel przy blasku księżyca będzie kolejnym niezapomnianych momentów tej wyprawy.

 

Dzień 10

Wizyta w siedzibie firmy IceWear a potem na czarnej plaży (Reynishverfi), która zdobyła tytuł najpiękniejszej plaży nietropikalnej.Obowiązkowo wjedziemy na Dyrhólaey, gdzie może trafimy ostatniego spóźnionego Puffina. Wodospad Skógafoss, to jeden z największych islandzkich wodospadów. To tutaj podczas słonecznych dni często obserwowane są podwójne tęcze Jeżeli duch grupy nie upadnie zjedziemy z trasy na gorące moczenie w Seljavallalaug – klimatyczny, wybudowany w 1923 roku basen, wypełniony gorącą wodą z wnętrza ziemi. Kolejny wodospad na trasie to 60 metrowy Seljalandsfoss. Nocleg na campingu.

 

Dzień 11

Wracamy do Reykjaviku na wspólne zwiedzanie. Będzie niecodzienne muzeum penisów, słynny hot-dog u Beztu, gmach Harfa oraz rzeźba Sun Voyager i kościół Hallgrímskirkja. Wieczorem udamy się na lotnisko w Keflaviku.

 

Dzień 12

Wcześnie rano powrócimy samolotem do Warszawy.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących w aucie z nami

4000 zł od osoby


 

Cena obejmuje:

 • przygotowanie wyprawy
 • prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • opieka organizatora 24 h
 • transport samochodem terenowym na całej trasie
 • wynajem sprzętu biwakowego
 • koszulki i naklejki wyprawowe
 • ubezpieczenie KL/NW

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • noclegów w hotelach i campingach
 • opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • biletu na samolot

Dla osób wynajmujących auto

5900 zł od osoby

przy 2 osobach w aucie

4700 zł od osoby

przy 3 osobach w aucie

3900 zł od osoby

przy 4 osobach w aucie

 w sprawie zniżek dla dzieci prosimy o kontakt


Cena obejmuje:

 • przygotowanie wyprawy
 • prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • opieka organizatora 24 h
 • wynajem samochodu 4×4 na całą trasę
 • wynajem sprzętu biwakowego
 • koszulki i naklejki wyprawowe
 • ubezpieczenie KL/NW

Cena  nie obejmuje:

 • paliwa i opłat drogowych
 • wyżywienia
 • noclegów w hotelach i campingach
 • opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • biletu na samolot
Pozostałe koszty paliwo - ok. 450€ na auto; wyżywienie – ok. 200% drożej niż w Polsce; noclegi – w sumie ok. 250-300 €/osobę; obiad w restauracji - 20-50 € za posiłek;

Opłaty za wstępy wg. listy:
błękitna laguna - 58 - 72 € / osobę
Secret Lagoon - 20 € / osobę
Myvatn Nature Bath - 35 € / osobę

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje