Perła Bałkanów jesienią – Przygody4x4 – Offroadowe podróże 4×4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Albania - Kraj orłów

Maleńki, ale jakże malowniczy kraj, w którym góry wyrastają z morza niczym wysokie twierdze. Na niewielkim terytorium tego młodego państwa widoczne są zarówno wpływy kultury greckiej, rzymskiej, tureckiej, jak i wczesnochrześcijańskiej. A wszechobecne bunkry – pozostałość niedawnego reżimu – na stałe wpisały się w krajobraz „bałkańskich wrót”. W Albanii czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki, górskie drogi, urocze plaże, pyszna kuchnia, gościnni mieszkańcy, pozostałości antycznych kultur oraz wielka przygoda 4×4!

 

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy ze sprzętem biwakowym!

Termin: 7-14* października 2018

* Termin nie uwzględnia dojazdu i powrotu z Polski do Albanii.
Należy do niego doliczyć po 1-2 dni.

Długość: około 1100km (po samej Albanii). 60% kiepski asfalt, 40% szutry i teren

Trasa: przejezdna dla standardowego auta terenowego z napędem 4×4 i reduktorem.
Zalecane opony AT.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 3 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Minimalna liczba aut: 4         Maksymalna liczba aut: 9+1

Prowadzący:

   Piotr

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO ALBANII

 

Dzień 1

Po spotkaniu na przejściu macedońsko-albańskim wspólnie przekraczamy granicę. Udamy się prosto w góry, by po krótkim dojeździe asfaltem, cieszyć oczy wspaniałymi widokami. Większa część trasy w tym dniu przebiegać będzie drogami terenowymi, które doprowadzą nas do pierwszego biwaku na malowniczej polanie.

 

Dzień 2

Zjeżdżamy terenem do doliny rzeki Osum. W zależności od poziomu wody zorganizujemy dla Was rafting lub piesze zwiedzanie niezwykłego kanionu. Odwiedzimy też kilka punktów widokowych nad kanionem oraz zatrzymamy się na kawę w bardzo nietypowym albańskim barze. Wieczorem dotrzemy do Girokastry – miasta tysiąca schodów, wpisanego na listę UNESCO. Zanim zaśniecie w uroczym hotelu w starej części miasta, posmakujemy wspólnie specjałów albańskiej kuchni.

 

Dzień 3

Do południa czas wolny na zwiedzanie Girokastry. Zobaczyć tu można m.in. tradycyjne domy z czasów ossmańskich oraz potężną twierdzę. Następnie ruszymy, by terenowymi drogami przebić się przez kolejne górskie pasmo na wybrzeże. Przejedziemy wiele kilometrów korytami suchych rzek, zjedziemy na dno kolejnego pięknego kanionu, zobaczymy panoramę albańskiej riwiery, a na koniec dnia zabiwakujemy na jednaj z albańskich plaż.

Dzień 4

Rano obowiązkowe kąpiele. Gdy słońce będzie już wysoko i zacznie doskwierać nam upał, ruszymy widokową nadmorską drogą w kierunku Berat – miasta tysiąca okien, które również wpisano na listę zabytków UNESCO, z uwagi na niezwykłą zabudowę starówki. W tej najlepszej części miasta zarezerwowaliśmy dla Was hotel. Późne popołudnie i wieczór to czas wolny przeznaczony na zwiedzanie Berat.

 

Dzień 5

Z Berat pojedziemy na północ, w kierunku Parku Narodowego Lures. Po drodze czekają nas oczywiście górskie, terenowe dróżki, maleńskie albańskie wioski oraz malownicze górskie widoki. Już na terenie parku zaczniemy prawdziwą przygodę 4×4 – przed rozłożeniem biwaku trzeba będzie nieco powalczyć! Odpoczywać będziemy oczywiście przy ognisku.

 

Dzień 6

Park Narodowy Lures znany jest z kilkunastu uroczych jezor polodowcowych. Przemierzając cały park z południa na północ będziemy mieli okazję je podziwiać i fotografować do woli. Tego samego dnia dojedziemy wieczorem do hotelu w Szkodrze i posmakujemy kolejny raz lokalnych przysmaków na zorganizowanej kolacji.

 

Dzień 7

Ostatnie zakupy w Szkodrze i ruszamy słynną drogą SH 21 do Parku Narodowego Theth, gdzie wieczorem rozbijemy obóz w górskiej scenerii.

 

Dzień 8

Rano czeka nas spacer do wodospadu Grunes – jednego z symboli tego rejonu. Zobaczymy też samą wioskę Theth. Z parku wyjedziemy drugą częścią drogi SH 21, która obfituje w jeszcze piękniejsze widoki Gór Przeklętych. Jeśli czas pozwoli to ostatnie godziny naszej wspólnej wyprawy przeznaczymy na przejazd inną legendarną drogą – SH20.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

1600 zł od auta

z 2 osobami
+150 zł za każdą kolejną dorosłą osobę


Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW

Dla osób jadących wynajętym autem

1700 + 3000 zł od auta

z 2 osobami
+150 zł za każdą kolejną dorosłą osobę


 Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego ze sprzętem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW
Pozostałe koszty paliwo w Albanii ok. 5zł/litr; wyżywienie – ok 30% taniej niż w Polsce; obiad w restauracji – 7-15€; opłaty za wstępy, atrakcje – do 30€ od osoby; noclegi w hotelach po max. 35€ od osoby za noc, rafting - 50€ od osoby
Zniżki Jeśli już byłeś z nami na wyprawie otrzymasz 15% zniżki!

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje