Perła Bałkanów – Przygody4x4 – Offroadowe podróże 4×4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

Albania - Kraj orłów

Maleńki, ale jakże malowniczy kraj, w którym góry wyrastają z morza niczym wysokie twierdze. Na niewielkim terytorium tego młodego państwa widoczne są zarówno wpływy kultury greckiej, rzymskiej, tureckiej, jak i wczesnochrześcijańskiej. A wszechobecne bunkry – pozostałość niedawnego reżimu – na stałe wpisały się w krajobraz „bałkańskich wrót”. W Albanii czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki, górskie drogi, urocze plaże, pyszna kuchnia, gościnni mieszkańcy, pozostałości antycznych kultur oraz wielka przygoda 4×4!

 

Na wyprawę możesz jechać swoim samochodem terenowym lub wynająć w pełni wyposażony samochód terenowy ze sprzętem biwakowym!

Termin: 20-28 lipca* 2018

* Termin nie uwzględnia dojazdu i powrotu z Polski do Albanii.
Należy do niego doliczyć po 1-2 dni.

Długość: około 1100 km (po samej Albanii). 60% kiepski asfalt, 40% szutry i teren

Trasa: przejezdna dla standardowego auta terenowego z napędem 4×4 i reduktorem.
Zalecane opony AT.

Noclegi: pod namiotami w warunkach polowych. 3 noclegi w hotelach.

Wyżywienie: we własnym zakresie oraz w miejscowych restauracjach.

Minimalna liczba aut: 5         Maksymalna liczba aut: 12+1

Prowadzący:

Miłosz Beata

CO CZEKA CIĘ NA WYPRAWIE DO ALBANII

 

Dzień 1

Po spotkaniu w czarnogórskim Plav wspólnie przekraczamy granicę z Albanią. Wyprawę zaczniemy od przejazdu niezwykle widokową drogą SH 20 prowadzącą przez Góry Przeklęte. Popołudnie i wieczór przeznaczymy na dojazd słynną drogą SH 21 do Parku Narodowego Theth, gdzie wieczorem rozbijemy obóz w górskiej scenerii.

 

Dzień 2

Rano czeka nas spacer do wodospadu Grunes – jednego z symboli tego rejonu. Z parku wyjedziemy drugą częścią drogi SH 21, która doprowadzi nas do Szkodry. Tutaj, w najlepszej miejscowej restauracji zapoznamy się ze specjałami albańskiej kuchni. Nocleg w hotelu.

 

Dzień 3

Rano udamy się na tzw. czarną plażę. Choć brakuje jej uroku plaż z południa, stanowi doskonałe miejsce do wyścigów po piasku nad brzegiem morza. Będzie też okazja do krótkiej kąpieli. Następnie pojedziemy kierunku Parku Narodowego Lures, w którym rozbijemy obóz. Odpoczywać będziemy oczywiście przy ognisku.

 

Dzień 4

Park Narodowy Lures znany jest z kilkunastu uroczych jezior polodowcowych. Przemierzając cały park z północy na południe będziemy mieli okazję je podziwiać i fotografować do woli. Na terenie parku zaczniemy prawdziwą przygodę 4×4 – w paru miejscach trzeba będzie powalczyć! Późnym wieczorem dotrzemy do uroczego miasteczka Berat – w najlepszej części starówki zarezerwowaliśmy dla Was przytulny hotel.

Dzień 5

Do południa zwiedzamy Berat – miasta tysiąca okien, które wpisano na listę zabytków UNESCO, z uwagi na niezwykłą zabudowę starówki. Po obiedzie ruszymy widokową nadmorską drogą na jedną z albańskich plaż, na której pozostaniemy do kolejnego dnia. Kąpiele obowiązkowe!

 

Dzień 6

Od rana terenowymi drogami będziemy się przebijać się przez kolejne górskie pasmo. Zobaczymy panoramę albańskiej riwiery, przejedziemy wiele kilometrów korytami suchych rzek, zjedziemy na dno pięknego kanionu. Wieczorem dotrzemy do Gjirokastry – miasta tysiąca schodów, wpisanego na listę UNESCO. Zanim zaśniecie w uroczym hotelu w starej części miasta, znów posmakujemy wspólnie specjałów albańskiej kuchni.

 

Dzień 7

Do południa zwiedzanie Gjirokastry. Zobaczyć tu można m.in. tradycyjne domy z czasów osmańskich oraz potężną twierdzę. Następnie udamy się w południowoalbańskie góry. Biwak rozbijemy w uroczym miejscu, przy ciepłych źródłach. Kąpiel pod niebem pełnym gwiazd z pewnością zapadnie Wam głęboko w pamięć.

 

Dzień 8

Czeka nas widokowa i przepaścista droga po górach południowoalbańskich. Zjedziemy również do doliny rzeki Osum. Odwiedzimy kilka punktów widokowych nad kanionem, zamoczymy stopy w rzece oraz zatrzymamy się na kawę w bardzo nietypowym albańskim barze. Tego wieczora, przy ognisku podsumujemy naszą wyprawę na ostatnim biwaku.

 

Dzień 9

Ostatni dzień naszej wspólnej podróży poświęcimy na podziwianie kolejnych górskich widoków. Większa część trasy w tym dniu przebiegać będzie drogami terenowymi, które doprowadzą nas nad Jezioro Ochrydzkie, gdzie zakończymy wyprawę.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc noclegowych, awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym autem

1600 zł za auto

z 2 osobami
+150 zł za każdą kolejną dorosłą osobę

 


Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Polskojęzycznego przewodnika w Girocastrze
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW

Dla osób jadących wynajętym autem

1600 + 3000 zł za auto

z 2 osobami
+150 zł za każdą kolejną dorosłą osobę


 Cena obejmuje:

 • Wynajem samochodu terenowego ze sprzętem biwakowym
 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie przez pilota po przejechanej trasie
 • Polskojęzycznego przewodnika w Girocastrze
 • Opieka organizatora 24h
 • Koszulki, naklejki, gadżety

Cena  nie obejmuje:

 • Paliwa i opłat drogowych
 • Wyżywienia
 • Noclegów w hotelach
 • Opłat za wstępy i dodatkowe atrakcje
 • Ubezpieczenia KL/NW
Pozostałe koszty paliwo w Albanii ok. 5zł/litr; wyżywienie – ok 30% taniej niż w Polsce; obiad w restauracji – 7-15€; opłaty za wstępy, atrakcje – do 20€ od osoby; noclegi w hotelach po max. 35€ od osoby za noc
Zniżki Jeśli już byłeś z nami na wyprawie otrzymasz 15% zniżki!

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje