na wypasie - Przygody4x4 - Offroadowe podróże 4x4 do Gruzji, Rumunii, Bułgarii, Albanii, Maroko, Omanu i innych krajów. Podróże przez bezdroża!

JORDANIA DLA CIEBIE!

Zobacz bezcenne zabytki z różnych epok, poczuj na własnej skórze słońce pustyni odbijające się od monumentalnych skał Wadi Rum, spaceruj po Petrze śladami samego Indiany Jonesa, unoś się w słonej wodzie Morza Martwego, skosztuj tradycyjnego kebaba, falafela oraz ociekającej miodem baklawy, a na koniec zanurkuj w Morzu Czerwonym.
A to tylko część atrakcji, jakie przygotowujemy dla Ciebie na wyprawie Jordania 4×4 – dotyk Orientu!

 

Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że jednym z założeń tego wyjazdu są wyjątkowo klimatyczne noclegi o wysokim standardzie.

 

Dolot i powrót samolotem do Ammanu. Poruszamy się samochodami terenowymi wynajętymi na miejscu.

Termin: 10-20 listopada 2022

Długość: około 1200 km.

Trasa: asfalt, szutry, piaski, bezdroża

Noclegi: w hotelach (4* i 5*) i luksusowych glampingach

Wyżywienie: w miejscowych restauracjach, obiektach noclegowych + lunchboxy

Maksymalna liczba aut: 7+1

Prowadzący:

Michał

 

Co czeka Cię na wyprawie do Jordanii

 

dzień 1

Dolot. Transfer do hotelu. Chwila na odpoczynek lub zwiedzanie centrum Ammanu. Przejęcie samochodów i pierwsza wspólna kolacja.

 

dzień 2

Dzień rozpoczynamy od zwiedzania największych starożytnych ruin bliskiego wschodu w Dżarasz. Zobaczymy też prywatną kolekcję samochodów króla Jordanii, piękne starożytne mozaiki na górze Nebo. Będzie nieco kosmicznych krajobrazów i chwilę później zanurzymy się w słonej wodzie Morza Martwego. 

 

dzień 3

Dziś „dzień kanionów”. Odwiedzimy dwa urocze, odmienne i mało znane kaniony. Kilkugodzinny spacer pośród niebotycznych kolorowych skał, brodzenie w czystej orzeźwiającej wodzie… będzie aktywnie. Nocleg w uroczym ecolodge.

 

dzień 4

Najpierw terenową i bardzo widokową drogą wyjedziemy z rowu Morza Martwego do tzw. Drogi Królewskiej, potem równie ekscytującymi trasami dotrzemy do rezerwatu Dana, gdzie czeka nas kolejny krótki trekking wśród ogromnych, fantazyjnie ukształtowanych skał, charakterystycznych dla tego rejonu. Następnie udamy się w kierunku Wadi Musa na nocleg w beduińskich namiotach.

 

dzień 5

Dzień przeznaczymy na zwiedzanie słynnego miasta Nabatejczyków – Petry. To tutaj będziecie mogli poczuć się jak Indiana Jones, odkrywając coraz to piękniejsze zakamarki tego rozległego starożytnego miasta wykutego w kolorowych skałach.

 

dzień 6

Jedziemy jeszcze raz widokową trasą na dno rowu Morza Martwego. Następnie obiad i zakupy w centrum Akaby. Po południu „wylądujemy” w luksusowym hotelu z prywatną plażą.

dzień 7

Do południa jeszcze nieco „plażingu”. Po obiedzie wynajmujemy dla Was jacht, którym udajemy się na snorkowanie (dla chętnych nurkowanie) w Zatoce Akaba. Na pokładzie zjemy również kolację, oglądniemy zachód słońca.

dzień 8

Ruszamy na Pustynię Wadi Rum. Żadne słowa nie opiszą tego, co będzie dane zobaczyć Waszym oczom. Potężne skały wyrastające spośród kolorowych piasków. Góry o nieopisanych wręcz kształtach. Nocleg – oczywiście na pustyni, w wysokiej klasy beduińskim glampingu.

 

dzień 9

Kontynuujemy naszą podróż po niesamowitej Wadi Rum. Będziemy się wspinać na punkt widokowy, z którego zobaczymy pustynię niemal z lotu ptaka. Po tym trekkingu odwiedzimy jeszcze „czerwone wydmy” na pograniczu z Arabią Saudyjską. Po dniu pełnym wrażeń znów zawitamy do jednego z najlepszych glampingów w regionie.

 

 

 

dzień 10

Wschodzące słońce chętni będą mogli powitać… z gondoli balonu unoszącego się nad pustynią! Potem czeka nas długi transfer do Ammanu, zdanie aut i ostatnia kolacja w unikalnej restauracji serwującej dania charakterystyczne dla różnych regionów Jordanii.

 

Dzień 11

Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

 

Przedstawiony program może ulec zmianie ze względu na awarie samochodów, warunki pogodowe i drogowe lub inne czynniki niezależne od organizatora. Organizator zastrzega również możliwość modyfikowania programu według swojego uznania, celem jego najlepszego dostosowania do aktualnych warunków oraz potrzeb grupy. 

Koszty

Dla osób jadących własnym (wynajętym) autem

Przy 2 osobach w aucie:

2790 euro od osoby

Przy 4 osobach w aucie:

2290 euro od osoby


 

Cena obejmuje:

 • Przygotowanie wyprawy
 • Prowadzenie konwoju przez polskiego pilota po przejechanej trasie
 • Opieka organizatora 24h
 • Wynajem samochodu terenowego w najwyższym dostępnym pakietem ubezpieczenia
 • Transfer z i na lotnisko w Amman
 • 10 noclegów w hotelach (4-5*) i wysokiej klasy glampingach 
 • 10 śniadań, 9 kolacji, lunchboxy na dni, gdy nie ma możliwości obiadu w restauracji
 • pakiet JordanPass (wiza i wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów)
 • koszulki pamiątkowe, gadżety, naklejki
 • ubezpieczenie KL/NW/OC (najwyższy pakiet AXA Zdobywca)

Cena  nie obejmuje:

 • przelotu (900-1300 zł od osoby)
 • paliwa (ok. 1300 zł na auto)
 • pozostałego wyżywienia w restauracjach (50-100 zł za posiłek)
 • wycieczki statkiem na snorkowanie/nurkowanie – z kolacją (350 zł od osoby) 
 • opcjonalnego lotu balonem nad pustynią Wadi Rum (800-1000 zł od osoby)

Już dziś wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać dodatkowe informacje